Ve středu 31. 1. spolu s vysvědčením obdrží žáci 9. ročníku a vybraní žáci 5. ročníku Dotazník k vyplnění přihlášek na střední školy (týká se páťáků, kteří uvažují o osmiletém gymnáziu). Prosím zákonné zástupce o jeho vyplnění a navrácení výchovné poradkyni do pondělí 5. 2. 2018. Na základě vyplněného dotazníku vytisknu uchazečům o studium na SŠ přihlášky, které uchazeči nebo jejich zákonní zástupci musí odevzdat na zvolené střední škole nejpozději do čtvrtka 1. 3. 2018. Připomínám, že u některých oborů je nutné doplnit na přihlášku i vyjádření lékaře. Děčínská zdravotní škola navíc vyžaduje vyplnění a potvrzení od lékaře na speciálním tiskopise, který si uchazeč může stáhnout na webových stránkách této školy.

Zápisové lístky si mohou vyzvednout zákonní zástupci u výchovné poradkyně (1. patro kabinet výchovné poradkyně) ve středu 7. 3. 2018 od 13.00 do 16.30 nebo v úterý 13. 3. 2018 od 14.00 do 16.30.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

pondělí, 19 červen 2017 11:40

Čtvrťáci na festivalu

V pátek 16. 6. se čtvrťáci zúčastnili slavnostního zahájení Mezinárodního hudebního festivalu. Na Střelnici se konal již 18. ročník této hudební soutěže. Další vystoupení pak proběhla na náměstí a následně v České Kamenici a v Německu.

V pátek 26.5. se sešli čtvrťáci a páťáci na našem hřišti, aby plnili úkoly připravené studenty Obchodní akademie. Všech 10 stanovišť zvládli během hodiny, a pak změřili síly ve vybíjené. Užili si dopoledne na čerstvém vzduchu a pak už na oběd a domů na víkend.

Výpravy za poznáním jsou pro naši školu už tradicí, tak proč nezpestřit našim čtvrťákům výuku o středověkých hradech výletem. Ve středu 24. 5. se svezli vlakem do Františkova nad Ploučnicí a po krátkém výstupu k místní zřícenině hradu Ostrý výuka mohla začít. Rozdělili se do družstev po čtyřech či pěti žácích a pustili se do úkolů. Nejprve rozvíjeli čtenářskou gramotnost nad pracovním listem o životě na středověkém hradě, postavili vlastní hradní věž, luštili čtyřsměrku s pojmy souvisejícími s částmi hradu a poznávali obléhací zbraně. Dobývali hrad, seznámili se s pověstí o zakleté Matyldě či vymýšleli a shromažďovali věci pro přežití při dlouhém obléhání hradu. Za šikovnost, bystrost a plné nasazení byli všichni sladce odměněni.

úterý, 23 květen 2017 20:35

Poslední lekce plavání

Čtvrté třídy úspěšně zakončily poslední lekci plavání v tomto školním roce a domů si odnesly Mokré vysvědčení. Již se těší na plavání další. Nyní již své plavecké zkušenosti a dovednosti vyzkouší někde u vody o prázdninách.

středa, 10 květen 2017 15:49

Čtvrté třídy v Mukařově

Od 2.5. do 6.5. 2017 strávily děti ze čtvrtých ročníků na ozdravném pobytu v Mukařově v RS Seba. Užily si dny jako námořníci a bojovaly proti nájezdům pirátů. Dokázaly, že společně zvládnou všechny připravené úkoly a získají poklad. Pobyt je obohatil nejen o krásné zážitky, ale i vzájemné pochopení mezi sebou. Náš příští pobyt již máme naplánovaný a moc se těšíme.

pondělí, 24 duben 2017 08:41

Okrskové finále McDonald's Cupu

13. 4. 2017 se v Markvarticích konalo okrskové finále McDonald’s Cupu 2017 žáků 4. a 5. tříd. Během velmi chladného dopoledne náš tým odehrál 6 zápasů s celkovou bilancí 3 výhry, 2 remízy a jediná porážka. Díky těmto výsledkům jsme se umístili na 3. místě a zajistili si postup na okresní finále.

Sestava: Procházková Natálie, Zázvorka André, Hruška Petr, Petříček Matyáš, Slánský Petr, Charouzd Pavel, Krtil Kristián, Soukup Jakub, Petřík Alexandr, Jirásko Daniel, Vondráček Filip, Macák Matěj, Mocek Adam.

pátek, 23 prosinec 2016 13:06

Čtvrťáci v porcelánce

Žáci čtvrtých tříd navštívili porcelánku v Dubí u Teplic. Seznámili se s výrobou cibuláků. Prošli továrnou za plného provozu a vše shlédli na vlastní oči. Také si vyzdobili hrneček, podobně jako viděli na prohlídce. Poslední den ve škole před Vánoci jim hrnečky dovezli, a tak mohou potěšit své blízké.