Get Adobe Flash player

V pátek 26.5. se sešli čtvrťáci a páťáci na našem hřišti, aby plnili úkoly připravené studenty Obchodní akademie. Všech 10 stanovišť zvládli během hodiny, a pak změřili síly ve vybíjené. Užili si dopoledne na čerstvém vzduchu a pak už na oběd a domů na víkend.

pondělí, 24 duben 2017 06:41

Okrskové finále McDonald's Cupu

13. 4. 2017 se v Markvarticích konalo okrskové finále McDonald’s Cupu 2017 žáků 4. a 5. tříd. Během velmi chladného dopoledne náš tým odehrál 6 zápasů s celkovou bilancí 3 výhry, 2 remízy a jediná porážka. Díky těmto výsledkům jsme se umístili na 3. místě a zajistili si postup na okresní finále.

Sestava: Procházková Natálie, Zázvorka André, Hruška Petr, Petříček Matyáš, Slánský Petr, Charouzd Pavel, Krtil Kristián, Soukup Jakub, Petřík Alexandr, Jirásko Daniel, Vondráček Filip, Macák Matěj, Mocek Adam.

pondělí, 20 březen 2017 19:40

Vydávání zápisových lístků

Zápisové lístky pro žáky devátých a pátých ročníků, kteří se ucházejí o studium na střední škole, bude vydávat výchovná poradkyně Mgr. Lucie Plechatá ve dvou termínech, v pondělí 27. 3. od 14.00 do 16.00 a ve středu 29. 3. od 8.00 do 16.00. Zápisové lístky si musí vyzvednout pouze zákonní zástupci proti podpisu v uvedených časech v kabinetě výchovné poradkyně v 1. patře hlavní budovy.

neděle, 05 březen 2017 17:51

Pancake day

Poslední únorový den jsme si v 5.A připomněli jeden z méně známých anglických svátků. Je jím takzvaný Pancake day.

Pancake day neboli Palačinkový den je svátečním dnem před začátkem půstu. Slaví se vždy v úterý, 40 dní před Velikonocemi. Jedná se o pohyblivý svátek, závislý na termínu Velikonoc. Spadá vždy do doby mezi 2. únorem a 9. březnem. V roce 2017 Pancake day připadl na 28. února.

Tento den je vhodnou příležitostí k využití potravin, kterých se o půstu museli lidé vzdát: mléka, vajec a másla.

Na to, jak se 5.A dařilo vyrábět palačinky, se podívejte v galerii.

Vážení rodiče žáků devátých a pátých ročníků,

ve středu 1. 3. 2017 je nutné odevzdat přihlášky na střední školy. Všichni žáci, kteří se přihlásili na maturitní obory, a žáci pátého ročníku, kteří se hlásí na osmileté gymnázium, budou vykonávat jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Bližší informace o jednotných přijímacích zkouškách naleznete v příloze.

Fakultní škola PF UJEP

logo ujep