pondělí, 26 listopad 2018 09:22

Vánoční Zubrnice

V pondělí 19. listopadu si žáci 4.C připomněli blížící se Vánoce. Jeli jsme na výlet do skanzenu v Zubrnicích, kde byl připraven pro děti vánoční program. Děti se seznámily blíže s některými vánočními zvyky, vyrobily si vánoční hvězdy a vánoční sluníčko. Každý žák si upekl kynuté miminko, všichni pak upekli malou vánočku se zapečeným hráškem. Kdo ve svém dílku vánočky hrášek našel, bude mít v příštím roce hodně štěstí. Všichni s napětím čekali, komu se najít hrášek podaří.

Celý výlet byl zakončen hrou a malým nákupem v místním obchodě. Vše se vydařilo, nyní už jen čekáme na Vánoce naostro.

středa, 31 říjen 2018 14:28

Říjen plný akcí

Hned začátkem října vyjeli žáci 4. C do Teplic. Navštívili jsme místní planetárium, kde se žáci dovídali další nové poznatky o sluneční soustavě. V tu samou dobu u nás ve třídě vykonávala praxi skoro paní učitelka Verunka, která si s dětmi procvičovala to, co se učí na pedagogických fakultách. Na konci měsíce nás pak čekal projektový den ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Žáci se seznámili s osudy výjimečných lidí, kteří v tomto období žili. Výtvarně se pokusili znázornit vše lipovými stromy. Jediné, co se nám ten den nepovedlo, byla buchta paní Rettigové. Ale vše jsme druhý den napravili pomocí muffinů. A v závěru měsíce si všichni užíváme podzimních prázdnin.

neděle, 23 září 2018 10:29

Podzimní výlet

Protože jsme nestihli pravý výlet v červnu, domluvili jsme se, že si uděláme procházku až v září. Čas, počasí i náladu jsme měli v sobotu 22. a tak jsme realizovali společný výlet. Vyrazili žáci 4. C i s rodiči a sourozenci. Zkrátka s těmi, kteří měli chuť a čas. Jeli jsme vláčkem i busem, protože byla výluka, do malé vísky Kytlice. Všichni si zaskotačili na prolejzačkách, zahráli si na hřišti, ušli jsme nějaké ty kilometry kolem rybníka a zpátky do vsi. Zde dobrůtky v místní hospůdce a chvilka oddychu, než nám jel zpáteční spoj na Děčín. Byl to příjemný den a myslím, že si něco podobného rádi zase někdy zopakujeme.

pondělí, 17 září 2018 12:14

Sportujeme v přírodě

Hned na začátku září jsme s žáky 4.C využili krásného slunečného počasí a vyrazili jsme za sportem a přírodou na Mariánskou louku. Děti otestovaly prolejzačky, daly si svačinku v přírodě. S míči, létajícími talíři či skákací gumou jsme si užili krásnou chvilku na louce v centru Děčína. Cestu do školy jsme si osladili výbornou zmrzlinou. Jako vždy, tak i tentokrát, se nám akce podařila.

pondělí, 25 červen 2018 07:40

Pecka 2018

Na začátku června vyjeli žáci do školy v přírodě. Na staré a známé místo, zkrátka do Pecky. Počasí nám přálo, akcí bylo mnoho, všichni jsme si ten týden krásně užili. Koupání, soutěže, výlet na Černou horu. To všechno jsme zvládli a jako vždy, tak s úsměvem. A ten zachytil i karikaturista pan Kovařík, takže jsme si vezli domů i vlastní portrét. Zkrátka, stálo to za to a za rok zase kde? No přece v Pecce!

úterý, 22 květen 2018 15:26

Sportovní dopoledne

Jako odměnu za úspěšné zvládnutí školní akademie si žáci 3. C nadělili sportovní dopoledne. A to hned ve čtvrtek 10. května. Vydali jsme se na Mariánskou louku s míči, obručemi, švihadly, talíři i ringo kroužky. Také se svačinou, samozřejmě. Počasí nám přálo, byl krásný den. Dětské hřiště prázdné, louka posekaná. Nádhera. Celé jsme to zakončili zmrzlinou u Franze Josefa, takže na své si přišly i chuťové buňky, nejen při sportování protažené svalstvo.

Celé dopoledne se vydařilo, všichni byli spokojeni. Také si to za výkon v akademii děti zasloužily.

úterý, 08 květen 2018 19:15

Akademie-finiš

V tomto posledním týdnu celá 3. C finišovala s přípravami na školní akademii. Zkoušeli jsme kostýmy, taneční variace, počítali jsme do rytmu. Času málo a tréma začíná působit. Ale zároveň se všichni těší vystupovat na prknech, která znamenají…..

Tak nám držte palce a případné omyly omluvte!

neděle, 01 duben 2018 15:14

Drumbeny opět zněly naší školou

Na drumbeny = speciální bubny vyrobené z recyklovaného papíru a překližky si spolu s lektorem Zdeňkem Rolerem zahráli žáci 3.A+B.