sobota, 13 duben 2019 10:14

Beseda se spisovatelkou

Ve středu  10.dubna se žáci naší třídy spolu s kamarády ze 4.C setkali v městské knihovně se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou. Ta jim velmi poutavě vyprávěla o svém dětství, životě a spisovatelské práci, i o tom, proč a jak se stala spisovatelkou . Setkání s paní spisovatelkou bylo velmi zajímavé a příjemné.

pondělí, 25 březen 2019 07:29

Březen ve 4.C

Březen vypadá jako dlouhý měsíc a tak se čtvrťáci snažili čas využít. Stihli jsme jít naposledy bruslit, vyrábět a stavět podle fantazie skvosty ze všeho, co nám přišlo pod ruku, sbírat materiál na labbook, ten následně vyrobit a ještě si pořádně zabubnovat s panem Zdeňkem a vnímat i přicházející jaro. Zkrátka prima březen.

pondělí, 25 únor 2019 08:14

Návštěva

Ve čtvrtek 14.února vyrazili žáci 4.C na návštěvu. Kam? Jejich cílem byl Magistrát města Děčína.

Měli tak možnost se seznámit s provozem, s jednotlivými odbory, se zaměstnanci. Po celou dobu se jim věnovala p. Silvarová, které patří dík za to, jak vše dětem vysvětlila a byla trpělivá a vstřícná k jejich dotazům.

Děti měly možnost nakouknout i do prostor MP Děčín, kde se seznámily s kamerovým systémem, s jeho úlohou a dále prací policistů v tomto oddělení.

Děti pak provedly hodnocení celé exkurze a vesměs všichni se shodli, že to byl zajímavě pojatý čas a přinesl jim hodně nových informací. A tak to má být , a proto si nachystáme brzy již něco dalšího k poznávání.

pondělí, 26 listopad 2018 09:22

Vánoční Zubrnice

V pondělí 19. listopadu si žáci 4.C připomněli blížící se Vánoce. Jeli jsme na výlet do skanzenu v Zubrnicích, kde byl připraven pro děti vánoční program. Děti se seznámily blíže s některými vánočními zvyky, vyrobily si vánoční hvězdy a vánoční sluníčko. Každý žák si upekl kynuté miminko, všichni pak upekli malou vánočku se zapečeným hráškem. Kdo ve svém dílku vánočky hrášek našel, bude mít v příštím roce hodně štěstí. Všichni s napětím čekali, komu se najít hrášek podaří.

Celý výlet byl zakončen hrou a malým nákupem v místním obchodě. Vše se vydařilo, nyní už jen čekáme na Vánoce naostro.

středa, 31 říjen 2018 14:28

Říjen plný akcí

Hned začátkem října vyjeli žáci 4. C do Teplic. Navštívili jsme místní planetárium, kde se žáci dovídali další nové poznatky o sluneční soustavě. V tu samou dobu u nás ve třídě vykonávala praxi skoro paní učitelka Verunka, která si s dětmi procvičovala to, co se učí na pedagogických fakultách. Na konci měsíce nás pak čekal projektový den ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Žáci se seznámili s osudy výjimečných lidí, kteří v tomto období žili. Výtvarně se pokusili znázornit vše lipovými stromy. Jediné, co se nám ten den nepovedlo, byla buchta paní Rettigové. Ale vše jsme druhý den napravili pomocí muffinů. A v závěru měsíce si všichni užíváme podzimních prázdnin.

neděle, 23 září 2018 10:29

Podzimní výlet

Protože jsme nestihli pravý výlet v červnu, domluvili jsme se, že si uděláme procházku až v září. Čas, počasí i náladu jsme měli v sobotu 22. a tak jsme realizovali společný výlet. Vyrazili žáci 4. C i s rodiči a sourozenci. Zkrátka s těmi, kteří měli chuť a čas. Jeli jsme vláčkem i busem, protože byla výluka, do malé vísky Kytlice. Všichni si zaskotačili na prolejzačkách, zahráli si na hřišti, ušli jsme nějaké ty kilometry kolem rybníka a zpátky do vsi. Zde dobrůtky v místní hospůdce a chvilka oddychu, než nám jel zpáteční spoj na Děčín. Byl to příjemný den a myslím, že si něco podobného rádi zase někdy zopakujeme.

pondělí, 17 září 2018 12:14

Sportujeme v přírodě

Hned na začátku září jsme s žáky 4.C využili krásného slunečného počasí a vyrazili jsme za sportem a přírodou na Mariánskou louku. Děti otestovaly prolejzačky, daly si svačinku v přírodě. S míči, létajícími talíři či skákací gumou jsme si užili krásnou chvilku na louce v centru Děčína. Cestu do školy jsme si osladili výbornou zmrzlinou. Jako vždy, tak i tentokrát, se nám akce podařila.

pondělí, 25 červen 2018 07:40

Pecka 2018

Na začátku června vyjeli žáci do školy v přírodě. Na staré a známé místo, zkrátka do Pecky. Počasí nám přálo, akcí bylo mnoho, všichni jsme si ten týden krásně užili. Koupání, soutěže, výlet na Černou horu. To všechno jsme zvládli a jako vždy, tak s úsměvem. A ten zachytil i karikaturista pan Kovařík, takže jsme si vezli domů i vlastní portrét. Zkrátka, stálo to za to a za rok zase kde? No přece v Pecce!