Ve čtvrtek 21.3. podnikly děti "cestu kolem světa"  se  Zdeňkem Rollerem a jeho úžasnými rytmy, které si společně zahrály na drumbeny a kachony.

V pondělí 25.3. třídy 5. C a 4. B vyrazily do knihovny. Čekalo je divadelní představení Cukrárna U Šilhavého Jima. Autorem stejnojmené knihy je český spisovatel Marek Toman. Aby dětského čtenáře seznámil se svým dílem, převedl děj knihy do představení. V krátkém vyprávění se děti do děje zapojily a přímo se účastnily dramatických situací. Partnerkou pana Tomana  na divadle byla jeho skutečná žena, která je knihovnicí. Dětem se představení moc líbilo a řadu z nich nalákalo k přečtení knihy.

V týdnu od 26.ledna do 2.února se třídy 3.A a 4.B zúčastnily lyžařského výcviku na horách. Počasí nám přálo a hory se nám ukázaly opravdu ve všech svých podobách. Zažili jsme vichřici na hřebenech Krkonoš i sluncem zalité vršky hor. Kromě lyžování jsme si užívali noční strašidelnou stezku odvahy, diskotéky, večerní jízdu  na lyžích s loučemi, večerní lyžování, ohňostroj, výlet na Lysou horu sedačkovou lanovkou, přednášku Horské služby, výborné borůvkové knedlíky a kyselo  na Dvoračkách, ježdíkování a hlavně spoustu legrace, her a ještě více sněhu. Děkujeme Krakonošovi, že nás tak krásně pohostil. Všichni jsme se vrátili domů zdraví a v pořádku - a o tom to je:-) !

neděle, 01 duben 2018 15:14

Drumbeny opět zněly naší školou

Na drumbeny = speciální bubny vyrobené z recyklovaného papíru a překližky si spolu s lektorem Zdeňkem Rolerem zahráli žáci 3.A+B.

Vážení rodiče, podívejte se na naše výrobky a krátká videa jak umíme zpívat, nebo na náš nácvik na divadelní představení a vánoční diskotéku.

středa, 13 prosinec 2017 12:41

Boží Dar

Žáci třetích tříd se v pondělí 11. prosince vydali na výlet na Boží Dar. Všichni se těšili na Ježíškovu cestu, plnění úkolů, na spoustu sněhu i dárečky na konci více než šestikilometrové cesty. Vše by bylo v pořádku, jen to počasí si postavilo hlavu. Pršelo a pršelo. Právě proto chci pochválit všechny, kteří to dali, nevzlykali a došli do cíle, i když trochu mokří.

Na fotografiích je vidět, že nám ani déšť nevadil. Další fotografie jsou z 5. prosince, kdy k nám do třídy zavítal Mikuláš a spol. Všichni prý byli hodní, a tak i všichni dostali něco sladkého. Byl to pěkný den.

čtvrtek, 16 listopad 2017 13:16

Sportovní odpoledne 3. B

V sobotu 11. 11. jsme se sešli s rodiči, abychom si zahráli hru kinball. Brzy všichni pronikli do pravidel hry a užili si ji naplno. O originální chytání míče nebyla nouze, dobře jsme se pobavili.

neděle, 26 únor 2017 19:28

Únor u druháčků

I když byl únor krátký, stihli žáci ve 2. C kromě klasické výuky i spoustu akcí okolo. V hodinách dramatické výchovy si děti zahrály na zmrzlého krále, byla to opravdu zábava. Hned nato jsme začali chodit bruslit, takže k ledu to nyní máme blízko. Spíše než zmrzlí, jsou ale žáci po hodině bruslení pěkně rozehřátí. Stihli jsme i projektový den Masopust, kde si děti upekly koláč s jablíčky, ale i vyrobily vlastní klauny. A nakonec si v maskách všichni žáci zatančili ve velké tělocvičně s ostatními druháky. Masky byly krásné, děkujeme všem šikovným maminkám.