neděle, 01 duben 2018 15:14

Drumbeny opět zněly naší školou

Na drumbeny = speciální bubny vyrobené z recyklovaného papíru a překližky si spolu s lektorem Zdeňkem Rolerem zahráli žáci 3.A+B.

Vážení rodiče, podívejte se na naše výrobky a krátká videa jak umíme zpívat, nebo na náš nácvik na divadelní představení a vánoční diskotéku.

středa, 13 prosinec 2017 12:41

Boží Dar

Žáci třetích tříd se v pondělí 11. prosince vydali na výlet na Boží Dar. Všichni se těšili na Ježíškovu cestu, plnění úkolů, na spoustu sněhu i dárečky na konci více než šestikilometrové cesty. Vše by bylo v pořádku, jen to počasí si postavilo hlavu. Pršelo a pršelo. Právě proto chci pochválit všechny, kteří to dali, nevzlykali a došli do cíle, i když trochu mokří.

Na fotografiích je vidět, že nám ani déšť nevadil. Další fotografie jsou z 5. prosince, kdy k nám do třídy zavítal Mikuláš a spol. Všichni prý byli hodní, a tak i všichni dostali něco sladkého. Byl to pěkný den.

čtvrtek, 16 listopad 2017 13:16

Sportovní odpoledne 3. B

V sobotu 11. 11. jsme se sešli s rodiči, abychom si zahráli hru kinball. Brzy všichni pronikli do pravidel hry a užili si ji naplno. O originální chytání míče nebyla nouze, dobře jsme se pobavili.

neděle, 26 únor 2017 19:28

Únor u druháčků

I když byl únor krátký, stihli žáci ve 2. C kromě klasické výuky i spoustu akcí okolo. V hodinách dramatické výchovy si děti zahrály na zmrzlého krále, byla to opravdu zábava. Hned nato jsme začali chodit bruslit, takže k ledu to nyní máme blízko. Spíše než zmrzlí, jsou ale žáci po hodině bruslení pěkně rozehřátí. Stihli jsme i projektový den Masopust, kde si děti upekly koláč s jablíčky, ale i vyrobily vlastní klauny. A nakonec si v maskách všichni žáci zatančili ve velké tělocvičně s ostatními druháky. Masky byly krásné, děkujeme všem šikovným maminkám.

pondělí, 20 únor 2017 20:17

MASOPUST ve 2.B

V úterý 20.2. proběhlo v naší třídě projektové dopoledne na téma " Masopust". Celé dopoledne jsme plnili masopustní úkoly z češtiny, matematiky, výtvarné výchovy, upekli jsme malé masopustní koblížky a na závěr jsme se převlékli do masek a zařádili si při masopustním reji v tělocvičně.

středa, 01 únor 2017 08:09

Krakonoš nás pozval k sobě do Krkonoš

Třetí lednový týden strávili naši malí prvňáčci a část druháčků v Krkonoších - Františkově. Během celého týdne se děti učily základy lyžování, užívaly si her a soutěží na sněhu. Svojí návštěvou nás poctil i sám velký vládce hor - Krakonoš. Vyprávěl nám, co dělá Trautnberg, Ančí, Kuba, Hajný, zvířátka v lese a jeho věrná kamarádka sojka. Děti si užívaly i krkonošské pohádky, krásný ohňostroj - jako dárek od Krakonoše, navštívily krkonošské muzeum a spoustu dalších zajímavých věcí.  Ač jsou to ještě malí prvňáčci, či druháci, na diskotéce se dokázali všichni pěkně odvázat.  Na závěr našeho zimního snažení byly závody ve slalomu, kde všichni projeli celou trať bez jediného zaváhání a odměnou jim byl diplom, sladkost a krásná zlatá medaile. Všem se  na horách moc líbilo a příští rok už z nás budou sjezdaři.  Největší radost máme z toho, že se nám nikomu nic nestalo a všichni jsme se vrátili k rodičům zdraví a v pořádku. LD

pondělí, 19 prosinec 2016 07:32

Advent ve třídě 2. B

Advent pro nás začal 29. listopadu krásným divadelním představením O Ježíškovi. Poté následovaly vánoční trhy, na které jsme se připravovali už od začátku listopadu. Připravili jsme si i krátké vystoupení pro rodiče.

V úterý 13. prosince jsme navštívili Mýdlárnu v Růžové. Dozvěděli jsme se, jak se ruční mýdla vyrábějí a pak jsme si sami připravená mýdla ozdobili. Nakonec jsme se proběhli po masážních chodníčcích.

Advent pro nás pokračoval 16. prosince vánočním koncertem. Se skupinou MD Company jsme si zazpívali nejen koledy, ale i písníčky z pohádek.

V tomto týdnu otvíráme poslední pytlíčky z adventního kalendáře a těšíme se na prázdniny. Všem přejeme krásné Vánoce.

Žáci 2. B