sobota, 13 duben 2019 10:14

Beseda se spisovatelkou

Ve středu  10.dubna se žáci naší třídy spolu s kamarády ze 4.C setkali v městské knihovně se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou. Ta jim velmi poutavě vyprávěla o svém dětství, životě a spisovatelské práci, i o tom, proč a jak se stala spisovatelkou . Setkání s paní spisovatelkou bylo velmi zajímavé a příjemné.

sobota, 13 duben 2019 10:08

Beseda se spisovatelkou

středa, 27 březen 2019 17:04

Trochu jiné vyučování

U tématu " Ústecký kraj - Děčínsko - Děčín " odložili žáci učebnice a pracovní sešity a zpracovali daná témata trochu jinak : vyhledávali informace v časopisech, na internetu, zašli na Magistrát města Děčína, informace utřídili a zpracovali do lapbooku, pojmových mraků, plakátů. Na závěr si zahráli pexeso s obrázky Děčínska a vítězka Amálka získala krásné tričko s logem "DĚČÍN  JE BOŽÍ"!!

Ve čtvrtek 21.3. podnikly děti "cestu kolem světa"  se  Zdeňkem Rollerem a jeho úžasnými rytmy, které si společně zahrály na drumbeny a kachony.

V pondělí 25.3. třídy 5. C a 4. B vyrazily do knihovny. Čekalo je divadelní představení Cukrárna U Šilhavého Jima. Autorem stejnojmené knihy je český spisovatel Marek Toman. Aby dětského čtenáře seznámil se svým dílem, převedl děj knihy do představení. V krátkém vyprávění se děti do děje zapojily a přímo se účastnily dramatických situací. Partnerkou pana Tomana  na divadle byla jeho skutečná žena, která je knihovnicí. Dětem se představení moc líbilo a řadu z nich nalákalo k přečtení knihy.

pondělí, 25 březen 2019 07:29

Březen ve 4.C

Březen vypadá jako dlouhý měsíc a tak se čtvrťáci snažili čas využít. Stihli jsme jít naposledy bruslit, vyrábět a stavět podle fantazie skvosty ze všeho, co nám přišlo pod ruku, sbírat materiál na labbook, ten následně vyrobit a ještě si pořádně zabubnovat s panem Zdeňkem a vnímat i přicházející jaro. Zkrátka prima březen.

pondělí, 25 únor 2019 08:14

Návštěva

Ve čtvrtek 14.února vyrazili žáci 4.C na návštěvu. Kam? Jejich cílem byl Magistrát města Děčína.

Měli tak možnost se seznámit s provozem, s jednotlivými odbory, se zaměstnanci. Po celou dobu se jim věnovala p. Silvarová, které patří dík za to, jak vše dětem vysvětlila a byla trpělivá a vstřícná k jejich dotazům.

Děti měly možnost nakouknout i do prostor MP Děčín, kde se seznámily s kamerovým systémem, s jeho úlohou a dále prací policistů v tomto oddělení.

Děti pak provedly hodnocení celé exkurze a vesměs všichni se shodli, že to byl zajímavě pojatý čas a přinesl jim hodně nových informací. A tak to má být , a proto si nachystáme brzy již něco dalšího k poznávání.

V týdnu od 26.ledna do 2.února se třídy 3.A a 4.B zúčastnily lyžařského výcviku na horách. Počasí nám přálo a hory se nám ukázaly opravdu ve všech svých podobách. Zažili jsme vichřici na hřebenech Krkonoš i sluncem zalité vršky hor. Kromě lyžování jsme si užívali noční strašidelnou stezku odvahy, diskotéky, večerní jízdu  na lyžích s loučemi, večerní lyžování, ohňostroj, výlet na Lysou horu sedačkovou lanovkou, přednášku Horské služby, výborné borůvkové knedlíky a kyselo  na Dvoračkách, ježdíkování a hlavně spoustu legrace, her a ještě více sněhu. Děkujeme Krakonošovi, že nás tak krásně pohostil. Všichni jsme se vrátili domů zdraví a v pořádku - a o tom to je:-) !

úterý, 15 leden 2019 10:57

Advent v naší třídě

Stejně jako vloni, i letos jsme si na adventní dobu přichystali spoustu akcí. Nejdříve nás navštívil Mikuláš se svými pomocníky, pak jsme vyjeli do skanzenu v Zubrnicích , kde jsme si připomněli, jak slavili Vánoce naše babičky a prababičky, na vánočních dílničkách jsme si spolu s rodiči vyrobili pěkný výrobek a rozloučili jsme se těsně před Štědrým dnem pohádkou a malou nadílkou.

pondělí, 26 listopad 2018 09:22

Vánoční Zubrnice

V pondělí 19. listopadu si žáci 4.C připomněli blížící se Vánoce. Jeli jsme na výlet do skanzenu v Zubrnicích, kde byl připraven pro děti vánoční program. Děti se seznámily blíže s některými vánočními zvyky, vyrobily si vánoční hvězdy a vánoční sluníčko. Každý žák si upekl kynuté miminko, všichni pak upekli malou vánočku se zapečeným hráškem. Kdo ve svém dílku vánočky hrášek našel, bude mít v příštím roce hodně štěstí. Všichni s napětím čekali, komu se najít hrášek podaří.

Celý výlet byl zakončen hrou a malým nákupem v místním obchodě. Vše se vydařilo, nyní už jen čekáme na Vánoce naostro.