pondělí, 19 červen 2017 09:40

Čtvrťáci na festivalu

V pátek 16. 6. se čtvrťáci zúčastnili slavnostního zahájení Mezinárodního hudebního festivalu. Na Střelnici se konal již 18. ročník této hudební soutěže. Další vystoupení pak proběhla na náměstí a následně v České Kamenici a v Německu.

V pátek 26.5. se sešli čtvrťáci a páťáci na našem hřišti, aby plnili úkoly připravené studenty Obchodní akademie. Všech 10 stanovišť zvládli během hodiny, a pak změřili síly ve vybíjené. Užili si dopoledne na čerstvém vzduchu a pak už na oběd a domů na víkend.

Výpravy za poznáním jsou pro naši školu už tradicí, tak proč nezpestřit našim čtvrťákům výuku o středověkých hradech výletem. Ve středu 24. 5. se svezli vlakem do Františkova nad Ploučnicí a po krátkém výstupu k místní zřícenině hradu Ostrý výuka mohla začít. Rozdělili se do družstev po čtyřech či pěti žácích a pustili se do úkolů. Nejprve rozvíjeli čtenářskou gramotnost nad pracovním listem o životě na středověkém hradě, postavili vlastní hradní věž, luštili čtyřsměrku s pojmy souvisejícími s částmi hradu a poznávali obléhací zbraně. Dobývali hrad, seznámili se s pověstí o zakleté Matyldě či vymýšleli a shromažďovali věci pro přežití při dlouhém obléhání hradu. Za šikovnost, bystrost a plné nasazení byli všichni sladce odměněni.

úterý, 23 květen 2017 18:35

Poslední lekce plavání

Čtvrté třídy úspěšně zakončily poslední lekci plavání v tomto školním roce a domů si odnesly Mokré vysvědčení. Již se těší na plavání další. Nyní již své plavecké zkušenosti a dovednosti vyzkouší někde u vody o prázdninách.

středa, 10 květen 2017 13:49

Čtvrté třídy v Mukařově

Od 2.5. do 6.5. 2017 strávily děti ze čtvrtých ročníků na ozdravném pobytu v Mukařově v RS Seba. Užily si dny jako námořníci a bojovaly proti nájezdům pirátů. Dokázaly, že společně zvládnou všechny připravené úkoly a získají poklad. Pobyt je obohatil nejen o krásné zážitky, ale i vzájemné pochopení mezi sebou. Náš příští pobyt již máme naplánovaný a moc se těšíme.

Fakultní škola PF UJEP

logo ujep