neděle, 01 duben 2018 15:14

Drumbeny opět zněly naší školou

Na drumbeny = speciální bubny vyrobené z recyklovaného papíru a překližky si spolu s lektorem Zdeňkem Rolerem zahráli žáci 3.A+B.

čtvrtek, 15 březen 2018 13:47

Velikonoce ve skanzenu

Velikonoce jsou již za dveřmi a žákům 3. C se poštěstilo navštívit ve středu 14. března skanzen v Zubrnicích.

Vše byl pro děti zážitek. Cesta autobusem, svačinka v šatničce, ukázky práce v setnici a milé a vstřícné tety, které nás celým dopolednem provedly. Děti si upekly jidáše, upletly pomlázky, vyzdobily kraslice a při tom se dozvěděly spousty novinek o velikonočních tradicích a zvycích.

Nakonec žáci prokázali své znalosti ve vědomostní soutěži a čtyři vítězové si odvezli i zaslouženou výhru. Bylo to příjemné dopoledne, které si všichni jistě užili. Určitě se do skanzenu ještě někdy vrátíme.

Vážení rodiče, podívejte se na naše výrobky a krátká videa jak umíme zpívat, nebo na náš nácvik na divadelní představení a vánoční diskotéku.

středa, 13 prosinec 2017 12:41

Boží Dar

Žáci třetích tříd se v pondělí 11. prosince vydali na výlet na Boží Dar. Všichni se těšili na Ježíškovu cestu, plnění úkolů, na spoustu sněhu i dárečky na konci více než šestikilometrové cesty. Vše by bylo v pořádku, jen to počasí si postavilo hlavu. Pršelo a pršelo. Právě proto chci pochválit všechny, kteří to dali, nevzlykali a došli do cíle, i když trochu mokří.

Na fotografiích je vidět, že nám ani déšť nevadil. Další fotografie jsou z 5. prosince, kdy k nám do třídy zavítal Mikuláš a spol. Všichni prý byli hodní, a tak i všichni dostali něco sladkého. Byl to pěkný den.

pondělí, 27 listopad 2017 09:49

Listopad ve znamení kultury i mlsání

V pondělí 13. listopadu měli žáci 3.C možnost zúčastnit se autorského čtení s paní spisovatelkou

Petrou Braunovou. Její knížky pro děti jsme si připomněli před besedou, další jsme hned začali číst formou společné četby. Paní spisovatelka byla skvělá, děkujeme knihovně za pozvání.

Abychom si osladili listopad, pekli jsme linecká kolečka a skládali si na ně papírovou krabičku. Bylo u toho dosti legrace, ale užili jsme si tak 24. listopad a připomněli si, že je už jen měsíc do Vánoc.

pondělí, 30 říjen 2017 10:51

Kultura v říjnu

Celý říjen provázela žáky 3. C kultura. Jako první to bylo hudební představení, hra na bubny. Následovala dvě divadelní představení, nejprve O Plaváčkovi a poté Přijela k nám pouť. Vše završila akce v zoo. Den bílé hole byl jedinečným zážitkem. Žáci se vžili na kratičký okamžik do role nevidomých a využívali svých zbylých smyslů - žádná legrace. Do toho všeho jsme stíhali se učit a užít si ve třídě spoustu smíchu, např. při dlabání obří dýně. Svítila nám ve třídě pak víc než týden.

pondělí, 02 říjen 2017 07:34

Svačinka v parku

Svačinka v parku

Využili jsme příchodu babího léta a udělali si den plný zdraví. Celá třída 3. C si připravila chutnou a jednoduchou svačinku, mrkvový a jablečný salát. Někteří si sice kromě jablek odstrouhli i kousek prstu, ale nevadilo. Trochu jsme si zavýtvarničili, vyrobili jsme figurky zdravé i nezdravé.

Cestou na Mariánskou louku si žáci již užívali hřejícího sluníčka. Svačinka byla v přírodě, hned chutnala jinak. K tomu klouzačky, prolejzačky, houpačky.

Cestu do školy jsme si vylepšili kornoutkem zmrzliny, možná ne zdravým, ale dobrým.

Bylo to pěkné dopoledne.

úterý, 13 červen 2017 08:25

Květen a červen v kostce

Květen i červen v kostce

V květnu si žáci 2.C opravdu užívali. Začalo to ohromnou klouzačkou, společným fotografováním. Pak jsme si během pěti dnů vypěstovali tři misky plné řeřichy. Doma upečený chleba s máslem a na to řeřicha, to byla dobrá svačinka. Dále jsme využili nabídky Jolany Novotné a v knihovně jsme si pohráli s keramikou. Výsledkem byli nádherní barevní ptáčci. Do toho se přehoupl červen, který začal MDD. Ten připravili deváťáci a všichni společně si ho užili, zasportovali si, získali ceny a ještě nám celý den svítilo krásně sluníčko. Vrcholem června byl pobyt ve škole v přírodě. Pecka neměla chybu, ale i návštěva „trubičkárny“ a exkurze ve výrobně foukaných vánočních ozdob. A co teprve ZOO ve Dvoře Králové. Prostě nádhera! Moc se nám líbilo, takže zase za rok nashledanou.