středa, 02 květen 2018 09:04

1.B v Praze

Ve čtvrtek 26. dubna se žáci 1.B vydali na celodenní výlet do Prahy. Velkým zážitkem byla návštěva Planetária, kde zhlédli film o noční obloze Anička a Nebešťánek. Ještě více se děti těšily na skleník Fata Morgana, ve kterém obdivovaly jednak velké masožravky, ale především krásně zbarvené tropické motýly. Děti si výlet velmi užily a po návratu domů měly jistě o čem vyprávět.

pátek, 22 prosinec 2017 11:13

Řečová prevence

Řečová prevence a logopedická péče u nejmladších žáků školy probíhá i v letošním školním roce. Rodičům žáků přípravné třídy a prvních ročníků byla nabídnuta možnost odborného logopedického šetření logopedkou Mr. Denisou Salabovou. Šetření proběhlo v listopadu a bylo prošetřeno 15 žáků. V současné době tito a další žáci s nesprávnou výslovností dochází na logopedický kroužek, kde pracují pod vedením Mgr. Karin Skálové. Velmi vítaná je i podpora péče o správnou výslovnost a rozvoj řeči, která probíhá v běžných hodinách a hodinách pedagogické intervence. Nezastupitelnou roli zde mají učitelé a asistentky pedagoga, kteří se těmto žákům věnují individuálně.

Všem dětem a žákům přejeme, ať se jim daří!

Mgr. Karin Skálová

pátek, 17 listopad 2017 16:12

Naše první společná práce

Před prodlouženým víkendem u prvňáčků zavoněla skořice a jablíčka. Děti si donesly z domovů jablka a škrabky a s neskrývaným nadšením se pustily do práce. Každý si oloupal a nastrouhal své jablíčko, všichni přiložili ruku k dílu, když se zadělávalo těsto, vymazával plech i připravovala drobenka. Výsledkem našeho dvouhodinového snažení byl skvělý koláč a dva jablečné záviny. Po obojím se jen zaprášilo. K ochutnání nezbylo, ale jak nám to šlo, se podívat můžete!

sobota, 07 říjen 2017 11:48

Hrajeme si s písmenky

Jedním z nejdůležitějších úkolů každého prvňáčka je naučit se číst. Aby se nám písmenka lépe pamatovala, cvičíme je různými způsoby. Podívejte se na jeden z nich. Jak se nám dařila naučená písmenka tvarovat z modelíny. Pro někoho hračka, někomu se až z uší kouřilo. J

sobota, 16 září 2017 22:51

Už jsme školáci!

Čtvrtý zářijový den se stal pro mnohé děti prvním školním dnem. Ve třídě 1. A tomu nebylo jinak. Na 27 nových žáčků zde čekal pan ředitel, paní zástupkyně a nová paní učitelka. Všichni jsme se vzájemně začali poznávat a seznamovat se s novými zážitky. Za uplynulých 14 dní jsme se mnohému naučili a zažili spoustu hezkých chvil. Do dalších dní nám držte palečky, přibudou již i nová písmenka!