pondělí, 26 červen 2017 11:14

Dopoledne na Mariánské louce

Jelikož se žáci 2.C nedávno vrátili ze školy v přírodě, neplánovali jsme již žádný výlet. Ale příznivá předpověď počasí rozhodla za nás. A tak jsme si udělali krásné sportovní dopoledne na Mariánské louce. Svačina v přírodě chutnala hned jinak než ve třídě. Houpačky nalákaly všechny děti. Měli jsme míče, létající talíře, bumerangy. Děti si zaběhaly, užily si přírody. Na závěr jsme to vzali přes cukrárnu a život si osladili kopečkem báječné zmrzliny, mňam!

úterý, 13 červen 2017 06:25

Květen a červen v kostce

Květen i červen v kostce

V květnu si žáci 2.C opravdu užívali. Začalo to ohromnou klouzačkou, společným fotografováním. Pak jsme si během pěti dnů vypěstovali tři misky plné řeřichy. Doma upečený chleba s máslem a na to řeřicha, to byla dobrá svačinka. Dále jsme využili nabídky Jolany Novotné a v knihovně jsme si pohráli s keramikou. Výsledkem byli nádherní barevní ptáčci. Do toho se přehoupl červen, který začal MDD. Ten připravili deváťáci a všichni společně si ho užili, zasportovali si, získali ceny a ještě nám celý den svítilo krásně sluníčko. Vrcholem června byl pobyt ve škole v přírodě. Pecka neměla chybu, ale i návštěva „trubičkárny“ a exkurze ve výrobně foukaných vánočních ozdob. A co teprve ZOO ve Dvoře Králové. Prostě nádhera! Moc se nám líbilo, takže zase za rok nashledanou.

pondělí, 10 duben 2017 05:15

Velikonoční dílničky ve 2.C

Ve čtvrtek 6. dubna jsme se sešli s rodiči a vyráběli jsme společně velikonoční výrobky. Rodiče se snažili, děti pomáhaly a všichni jsme si odpoledne užili. Domů si všichni spokojeně odnášeli to, co jejich šikovné ruce zvládly vyrobit. Byla to chvilka relaxace v předvelikonočním shonu. Chceme také poděkovat všem, kteří naši třídu navštívili, něco pěkného si vytvořili a do pokladniček vhodili nějaký ten penízek. Přejeme příjemné Velikonoce!

neděle, 12 únor 2017 16:48

Vysvědčení ve 2.C

V lednu pro nás bylo nejdůležitější vysvědčení. U druháků to bylo teprve potřetí, tak se čekalo s velkým napětím. Aby nám ten slavnostní den něco připomínalo, namalovaly si děti svůj vlastní obrázek na malé plátno. Obrázky se vydařily. Také ta vysvědčení dopadla vcelku slušně, takže nyní už jen hurá na prázdniny!

neděle, 22 leden 2017 17:36

Sportovní leden

V lednu se žáci z 2.A a 2.C setkali na společné hodině tělocviku a utkali se ve vybíjené. Všichni bojovali velmi statečně a snažili se, jak nejlépe uměli.

Fakultní škola PF UJEP

logo ujep