pondělí, 20 únor 2017 19:17

MASOPUST ve 2.B

V úterý 20.2. proběhlo v naší třídě projektové dopoledne na téma " Masopust". Celé dopoledne jsme plnili masopustní úkoly z češtiny, matematiky, výtvarné výchovy, upekli jsme malé masopustní koblížky a na závěr jsme se převlékli do masek a zařádili si při masopustním reji v tělocvičně.

středa, 01 únor 2017 07:09

Krakonoš nás pozval k sobě do Krkonoš

Třetí lednový týden strávili naši malí prvňáčci a část druháčků v Krkonoších - Františkově. Během celého týdne se děti učily základy lyžování, užívaly si her a soutěží na sněhu. Svojí návštěvou nás poctil i sám velký vládce hor - Krakonoš. Vyprávěl nám, co dělá Trautnberg, Ančí, Kuba, Hajný, zvířátka v lese a jeho věrná kamarádka sojka. Děti si užívaly i krkonošské pohádky, krásný ohňostroj - jako dárek od Krakonoše, navštívily krkonošské muzeum a spoustu dalších zajímavých věcí.  Ač jsou to ještě malí prvňáčci, či druháci, na diskotéce se dokázali všichni pěkně odvázat.  Na závěr našeho zimního snažení byly závody ve slalomu, kde všichni projeli celou trať bez jediného zaváhání a odměnou jim byl diplom, sladkost a krásná zlatá medaile. Všem se  na horách moc líbilo a příští rok už z nás budou sjezdaři.  Největší radost máme z toho, že se nám nikomu nic nestalo a všichni jsme se vrátili k rodičům zdraví a v pořádku. LD

pondělí, 19 prosinec 2016 06:32

Advent ve třídě 2. B

Advent pro nás začal 29. listopadu krásným divadelním představením O Ježíškovi. Poté následovaly vánoční trhy, na které jsme se připravovali už od začátku listopadu. Připravili jsme si i krátké vystoupení pro rodiče.

V úterý 13. prosince jsme navštívili Mýdlárnu v Růžové. Dozvěděli jsme se, jak se ruční mýdla vyrábějí a pak jsme si sami připravená mýdla ozdobili. Nakonec jsme se proběhli po masážních chodníčcích.

Advent pro nás pokračoval 16. prosince vánočním koncertem. Se skupinou MD Company jsme si zazpívali nejen koledy, ale i písníčky z pohádek.

V tomto týdnu otvíráme poslední pytlíčky z adventního kalendáře a těšíme se na prázdniny. Všem přejeme krásné Vánoce.

Žáci 2. B

neděle, 18 prosinec 2016 11:47

Vánoční zpívání

Předvánoční čas jsme si zpříjemnili koncertem. Zazpívali jsme si klasické koledy a zatancovali jsme si při vánočních písničkách.

středa, 14 září 2016 07:37

Nabídka zájmových kroužků 2016 - 2017