čtvrtek, 06 prosinec 2018 08:29

Výlet na MS ve florbalu

V pondělí 3. prosince naše škola vypravila autobus s fanoušky z naší školy na mistrovství světa ve florbalu, které se koná v těchto dnech v Praze. Téměř 45 fanoušků si zájezd za svým oblíbeným sportem užila. Kromě sportovních výkonů se dětem líbila samotná atmosféra v O2 aréně. Fandění v téměř sedmitisícovém kotli, doprovodný program i možnost drobného nákupu si všichni užili. „Výlet se povedl a jsem rád, že si děti mohly toto zažít“, dodal závěrem Tomáš Štěpánek - učitel florbalu na škole.

čtvrtek, 06 prosinec 2018 08:24

Jasný postup florbalistů do okresního finále

Poslední listopadový den se konalo okrskové kolo ve florbale pro 8. - 9. třídu. Turnaj měl dvě základní skupiny. Z každé postupovaly dva nejlepší týmy. Ty se poté setkaly navzájem. Naše mužstvo si s přehledem poradilo se základní i finálovou skupinou. Ani jednou jsme neinkasovali a sami jsme nastříleli slušný počet branek. Postoupili jsme tak společně s Kamenickou do okresního finále, které se odehraje 14. 12. Výsledkově to vypadalo dobře, ale umíme zahrát ještě lépe, věřím, že nás ranní tréninky a samotné finále posune herně dále.

Tomáš Štěpánek

23. listopadu se konalo okrskové kolo florbalistů 6. - 7. tříd. Naše škola byla v tříčlenné skupině, ze které postupovaly dvě nejlepší školy do finálové skupiny. V té jsme poté hráli se dvěma nejlepšími školami ze druhé skupiny.

V základní skupině jsme porazili vysoko Českou Kamenici a Březovku. Ve finálové skupině jsme si po výhře nad Komenčákem zaručili jistý postup společně s Kamenickou. Poslední zápas patřil právě postupujícím. Tento zápas nabídl nejlepší podívanou. Pohledný zápas skončil 1:0 pro Kamenickou, vítězný gól padnul v přesilovce. Finálové kolo proběhne 14.12.

„Tým předvedl velice dobré výkony. Z hráčů byla cítit velká energie a chuť během celého turnaje. Do finálového dne nás čeká ještě doladění několika detailů. Na ty máme nyní tři úterky. Ve finále se pak může stát cokoliv, ale již nyní jsem na kluky velice hrdý", dodal závěrem Štěpánek.

Sestava:

Lacina, Slánský, Duda, Tenkrát, Bok, Hruška, Macák, Huk, Králíček, Bartoš

Ing. Tomáš Štěpánek

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín zorganizovala první kolo Školní futsalové ligy 6. – 7. a 8. – 9. tříd.

Do turnaje kategorie 6. – 7. tříd se vedle pořádajícího týmu přihlásily ještě ZŠ Máchovka, ZŠ Kamenická, ZŠ Horní Police a ZŠ Benešov. Hrálo se v naší krásné hale s umělým povrchem.

Naši kluci dvakrát remizovali, dvakrát prohráli a skončili na čtvrtém místě.

Sestava: Matěj Macák, Petr Hruška, Kryštof Čejka, Petr Slánský, Natálie Procházková, Pavel Charouzd, Lukáš Hanzl

Do turnaje kategorie 8. – 9. tříd se vedle pořádajícího týmu přihlásily ještě ZŠ Máchovka a ZŠ Kamenická.

Naši starší futsalisté s přehledem vyhráli oba zápasy, podali opravdu kvalitní výkony a zajistili si postup do druhého kola, které proběhne v prosinci opět v naší hale.

Sestava: Dominik Buchal, Matěj Bednář, Samuel Ridl, Daniel Bojčev, Jakub Stránský, Matěj Hollmann, Filip Tran.

K úspěchu moc gratulujeme a držíme palce v dalším kole!!!

úterý, 27 listopad 2018 08:25

Na Čeps cupu jsme posbírali pouze zkušenosti

Mezi prvními školními florbalovými turnaji je tradičně prvostupňový ČEPS cup. Letošní ročník okresního kola se odehrál ve Varnsdorfu. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmů. Náš tým byl poskládán spíše z mladých, ale nadějných chlapců. Málokterý tým měl hráče 2009, my hned 4 a všichni pravidelně hráli. Do dalších let tak máme kde vybírat. I přes nezkušené mládí jsme si za cíl dali: dostat se mezi dva nejlepší, což zajištovalo postup do krajského kola. To se však nepovedlo. První zápas jsme sice zvládli na jedničku. Ve druhém a třetím zápase jsme však prohráli, o výsledku rozhodla větší individualita na straně soupeře. Poslední zápas o umístění jsme zvládli a rozloučili se s turnajem vítězstvím. Naše cesta ovšem vyřazením nekončí, tým je velice mladý a jeho síla teprve vykvete. Dále budeme pracovat na ranních trénincích a v letošním roce si pro kluky připravíme ještě několik nesoutěžních akcí :)

Sestava:

Nečas, Fröhlich, Zelenka, Pešek, Huk, Mataj, Kučera, Ledvinka

Ing. Tomáš Štěpánek

pátek, 01 červen 2018 10:34

Turnaj v malé kopané

31.5. se na umělé trávě konal turnaj v malé kopané žáků 6. a 7. tříd. V konkurenci pěti týmů, prohráli naši žáci pouze jediný zápas a obdrželi pohár a medaile za krásné druhé místo. Vzhledem k tropickému počasí zaslouží všichni žáci za předvedený výkon velkou pochvalu.

Sestava: Dominik Buchal, Sam Ridl, Matěj Hollmann, Matěj Bednář, Kryštof Bouša, František Kvíz, Matěj Macák, Adam Mocek, Matyáš Petříček.

Dne 10.5.2018 se na ZŠ Na Pěšině - Bynov konal turnaj dívek 2. - 5. tříd v miniházené. Kromě naší školy se turnaje zúčastnily také ZŠ Kamenická, Komenského, Máchova, Libouchec a samozřejmě "domácí" ZŠ Na Pěšině. Pro většinu našich hráček to byla vůbec první účast na turnaji v miniházené. Na hřišti to však nebylo téměř znát a během celého turnaje naše dívky podávaly výborný týmový výkon, který nás dovedl až na samý vrchol s neuvěřitelným skóre 34:2.

Jednotlivé zápasy našeho týmu:

Libouchec 0:12 Dr. M. Tyrše

Máchova 0:8 Dr. M. Tyrše