^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Ve středu 25. 9. 2017 se konalo okresní kolo v přespolním běhu, které již tradičně pořádá naše škola. Družstva mladších i starších dívek se i přes krásná individuální umístění, po součtu časů celého družstva, umístila na neoblíbených čtvrtých místech, což je ale vzhledem k osmi zúčastněným týmům stále lepší polovina startovního pole.

Chlapcům se dařilo lépe. Nejlepšího umístění dosáhli starší chlapci, kterým těsně unikl postup do krajského kola, když skončili druzí za vítězným týmem ze ZŠ Na Stráni. Bronzové medaile si odneslo družstvo mladších chlapců.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme!

Napsal(a)

Družstvo žáků naší školy ve složení Petra Bartošová, Viktorie Strnadová, Zdeněk Martinec a David Šíma se zúčastnilo okresního kola pohybově vědomostní soutěže pro děti z 2. stupně základních škol v oblasti Ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik – Mladý záchranář  2017

Soutěž proběhla v děčínské požární stanici Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Soutěžilo se v disciplínách: požární prevence, činnost při mimořádné události, nahlášení události, test všeobecných znalostí, otázky z dopravní tématiky BESIP, znalost hasebních látek a přenosných hasicích přístrojů, obsah evakuačního zavazadla, požární útok na terč, vázání uzlů, první pomoc.

Po zvládnutí všech disciplín se výše jmenovaní umístili, ve velké konkurenci jedenácti družstev, na krásném 2. místě.

Gratulujeme!

Letošní florbalový školní rok má silný nádech dívčího florbalu. Pro holky z 1. stupně se letos stačilo připravit celkem 3 turnaje. Třetí se odehrál 13. 6.  na naší škole. Ten měl na starost Tomáš Štěpánek a Petr Miško z DDM Děčín. Bylo to zopakování úspěšné podzimní akce, kterou vyvrcholily měsíc trvající ukázkové hodiny na 6 školách. Podzimního vrcholu se tehdy zúčastnilo přes 50 dívek. Hned po této akci jsme v obležení dívek slíbili druhý díl, na který se dostalo právě ke konci školního roku.

Turnaje se mělo zúčastnit celkem 4 družstva. Na poslední chvíli se však omluvila ZŠ Vojanova. Turnaj i přesto byl zahájen se třemi týmy. Systém turnaje byl následující. Každý si zahrál s každým dvakrát a po každém zápase mohl získat bonusový bod do tabulky za vyhrané samostatné nájezdy. Nechybělo ani vyhlášení nejlepší brankářky a neužitečnější hráčky turnaje a jednotlivých škol. Děvčata si krom zážitků z turnaje odnesly medaile, poháry, sportovní flašky a potítka.

Výsledkově to dopadlo výborně pro naši školu, která si odnesla 1. místo za 3 vyhrané zápasy ze 4 a stejnou bilanci i v nájezdech. Jako neužitečnější hráčkou ZŠ Tyršova byla zvolena Kačka Čičáková. Nejlepší brankářkou turnaje byla zvolena Míša Forro.

Smysl této akce se nám opět potvrdil na konci turnaje, kdy holky prosili o další turnaj během příštího školního roku. Jako hlavní pořadatele jsme tento slib dali velmi rádi, když jsme viděli, s jakým zápalem se do toho holky vrhly. Pro naši školu to navíc vypadá dobře i příští rok, protože jsme v řadách týmů neměli ani jednu dívku z 5. třídy a ve stejné sestavě se můžeme zlepšovat i příští rok.

Sestava:Forro, Homolová, Bartošová, Voglová, Vondráčková, Procházková, Derevlanyjová, Čičáková

čtvrtek, 01 červen 2017 15:28

Florbalový přátelák

Napsal(a)

Další týden, další přátelák. Tentokrát bylo přichystáno přátelské utkání borců z druhé třídy proti mladší skupině florbalového kroužku pod DDM. Naši druháci byli sice o něco mladší, ale svou bojovností se soupeři minimálně vyrovnali. Zápas naši zelenobílí nezačali dobře (0:6), ale postupem času se hra zlepšovala. Od druhé čtvrtiny se začala vlnit i síť hostujícího brankáře. Napínavý závěr však dopadl o chlup lépe pro kroužek, když vyhrál o jeden gól 13:12. Školní reprezentanti však ze své stíhací jízdy byli nadšeni. Krásný zápas jsme zakončili samostatnými nájezdy, které byly dech beroucí, když rozhodla až 15. série ve prospěch DDM. Náladu v závěru akce jsme navíc zvedli zlatými medailemi. Další a poslední akcí bude 13. 6. turnaj pro dívky 1. stupně.

pátek, 26 květen 2017 10:15

Florbalové setkání

Napsal(a)

Dne 24. 5. se konalo závěrečné 3. kolo setkání florbalových tříd (1. a 2. třída) při ZŠ Tyršova a florbalové přípravky pod klubem 1.FBC DDM Děčín. Turnaj navazoval na letošní prosincové a březnové kolo. Turnaj nabídl spoustu branek i situace, které  děti vyřešily netradičně:)
Celému turnaji přihlíželo mnoho fanoušků hlavně z řad rodičů. Tato akce se koná již třetím rokem a má větší a větší účast. Což potvrzuje fakt, že letos jsme museli závěrečné 3. kolo dokonce rozdělit do dvou dnů. Největší úsměv na tvářích dětí  vyčarovala zlatá medaile, která se houpala na konci turnaje na krku všem.
Příští úterý 30. 5. se odehraje přátelské utkání mezi silnějšími druháky a florbalovým kroužkem pod DDM.

středa, 03 květen 2017 18:31

Štafetový pohár 2017

Napsal(a)

Již třetím rokem se žáci prvního stupně zúčastnili celorepublikové soutěže v atletice pořádané Českým atletickým svazem. Okresní kolo se konalo v pátek 28. 4. na atletickém stadionu SK Děčín. Počasí letos závodění příliš nepřálo. I přesto se naši žáci opět dostali na medailové pozice. V celkovém hodnocení – po sečtení časů jednotlivých štafet, dosáhli na bronzové medaile. Všem zúčastněným patří velký dík za skvěle zvládnutý závod a výdrž v opravdu chladném počasí.

Za druhé a třetí třídy závodili tito žáci: Jonáš Horák, Jakub Nádvorník, Eliška Vlčková, Karinka Borovičková, Verča Picková, Marianka Pintaudi, Míra Strnad a Filip Uher.

Za čtvrté a páté třídy statečně bojovali: Martin Podaný, Tobík Handlíř, Anežka Nováková, Stela Libichová, Zuzka Toncarová, Nela Podařilová, Adam Vepřovský a Matyáš Petříček.

úterý, 02 květen 2017 11:17

Třetí místo v malé kopané

Napsal(a)

Ve středu 26. dubna vybojovali starší žáci třetí místo na turnaji v malé kopané, který proběhl na hřišti u Lidlu. Postupně jsme porazili Bynov 4:0, prohráli s Kamenickou 2:3 a remizovali s vítězem turnaje Máchovkou 1:1.

Kluci předvedli technicky vyspělý a bojovný výkon, který přinesl ovoce v podobě hezkého, bronzového umístění, ke kterému blahopřejeme.

Sestava: Bednář, Lehký, Čermák, Kočka, Horáček, Kunta, Derevlanyj, Vodička, Vrátil.

pondělí, 24 duben 2017 08:41

Okrskové finále McDonald's Cupu

Napsal(a)

13. 4. 2017 se v Markvarticích konalo okrskové finále McDonald’s Cupu 2017 žáků 4. a 5. tříd. Během velmi chladného dopoledne náš tým odehrál 6 zápasů s celkovou bilancí 3 výhry, 2 remízy a jediná porážka. Díky těmto výsledkům jsme se umístili na 3. místě a zajistili si postup na okresní finále.

Sestava: Procházková Natálie, Zázvorka André, Hruška Petr, Petříček Matyáš, Slánský Petr, Charouzd Pavel, Krtil Kristián, Soukup Jakub, Petřík Alexandr, Jirásko Daniel, Vondráček Filip, Macák Matěj, Mocek Adam.