pátek, 23 červen 2017 06:09

středa, 14 prosinec 2016 12:43

Ovoce a zelenina 5x denně

Ovoce a zelenina 5x denně

je název soutěže pořádané Státním zdravotním ústavem v Praze, která prověřila nejenom naše výtvarné nadání. Žáci šestých a sedmých ročníků k namalovaným výkresům napsali vtipné básničky a říkanky. Vyhodnotili význam ovoce pocházejícího z našeho podnebného pásma i druhy ovoce a zeleniny, které vyrostly v subtropických a tropických oblastech. Kritériem hodnocení byly nejenom chuťové vlastnosti, ale i obsah vitamínů, navýšení příjmu tekutin, snadno stravitelných cukrů i obsah vlákniny. Ovoce a zeleninu konzumují naši žáci velmi rádi. Často se ze třídy ozývalo stručné hodnocení jednotlivých druhů slovíčkem mňam. Diskutovali jsme i nad mnoha recepty na chutné pomazánky a ovocné i zeleninové saláty. Statistickým vyhodnocením jsme zjistili, že v konzumaci ovoce a zeleniny zařazované do našeho jídelníčku musíme trochu přidat. Nejvíce žáků uvádělo četnost konzumace 4x denně (50%). Zbylých 50% se rovnoměrně rozdělilo na tři a doporučovaných pět porcí ovoce a zeleniny denně. Malování výkresů a sdělování vlastních zkušeností o významu pestré stravy doplněné ovocem a zeleninou se neslo v tvořivém duchu. Žáci vymýšleli, rozdělovali si úlohy a vzájemně si pomáhali (často tak vznikaly krásné skupinové práce).

čtvrtek, 03 březen 2016 12:01

Dietní strava

Od února 2016 vaří naše školní jídelna bezlepkovou dietu podle doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Umožňuje to vyhláška č. 107/2005 Sb. o školním stravování. Stravu připravujeme pouze na základě potvrzení od lékaře. Naše škola spolupracuje s nutriční terapeutkou, která na dietu dohlíží.

Další nabídkou je možnost kontrolovat diabetickou dietu a po dohodě s rodiči odvažovat přílohy.

pondělí, 06 duben 2015 00:00

Zdravá výživa v naší kuchyni

Nejen žáci 6.B se v úterý 31.3.2015 dozvěděli mnoho zajímavého o zdravém vaření.

Fakultní škola PF UJEP

logo ujep