• 1.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

V pátek 30. 9. 2016 se naše šesté a sedmé třídy společně sešly při výuce výchovy ke zdraví v OC Pivovar. Žáci měli v prostorách obchodního centra možnost objevovat prevenci ochrany zdraví všemi smysly. Z rozmanité nabídky si vyzkoušeli vše, co je z pestrého programu zajímalo, např. výživové poradenství s nezbytnou ochutnávkou zdravých potravin a ovoce. Mohli si nechat změřit tlak, BMI i hladinu cukru v krvi. Vyzkoušet si testy zrakové stimulace i sluchové pexeso, prohlédnout si v plném zdraví vnitřní vybavení sanitního vozu. Velmi je bavil nácvik manipulace s kojencem (modelem miminka) pod odborným dohledem. Aktivně se zapojili do tvořivých dílen mnoha děčínských sdružení. Vyráběli svíčky z včelího vosku, navlékali náramky a náhrdelníky, udělali si notýsek podle svých představ, stejně jako krásnou originální miniaturu zenové zahrady. V příjemném prostředí se žáci seznámili s činností Dobré rodiny – společnosti věnující se ochraně a podpoře dětí, které nemohou vyrůstat v rodině vlastní, ale pěstounské. Tradicí naší školy je pomáhat, proto jsme nezapomněli ani na klienty Křesťanského společenství Jonáš, kterým chybí domov. Do sbírky trvanlivých potravin jsme za ZŠ Dr. Miroslava Tyrše přispěli velkým množstvím pro ně potřebných potravin. Čas při pilné práci a zábavě uplynul velice rychle. Bezpečnou cestu zpátky do školy jistily reflexní pásky, které jsme v rámci ochrany našeho zdraví v Pivovaru dostali.

Naše škola vypracovala na jaře inovovaný projekt a splnila tak předpoklady pro pokračování členství v síti Škol podporujících zdraví na další tři roky.

Cyklojízda 2014

Už pátým rokem je naše škola zapojena do projektu „Ekologie dopravy“, nově od loňského roku je také členem projektu „Zdravá škola“. Jedním z výstupů obou projektů bylo organizování již tradiční a oblíbené cyklojízdy.

Společná cyklojízda žáků ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín proběhla ve spolupráci s Městskou policií Děčín a Policií ČR 11. června 2014. Partnerem cyklojízdy se stalo město Děčín, které zajistilo pro všechny účastníky krásná trička, na kterých se představil i "Lodník Josef", jehož kreslená postavička se postupně stává průvodcem naším městem.

Malé příšerky, velká hrozba

Dne 7. 4. 2014 jsme na naší škole využili kampaně s názvem „ Předej informaci“, kterou vyhlásil Státní zdravotní ústav Praha u příležitosti Světového dne zdraví. Všichni žáci naší školy byli seznámeni hravou formou – křížovky, testy, projekce, práce s mikroskopy – s nebezpečím, které číhá v podobě klíšťat pro lidský organizmus. Každý se s tímto problémem již určitě setkal, přesto je stále podceňován, o čemž svědčí každoroční příspěvky v médiích. Takto jsme formou prevence chtěli dětem nabídnout možnosti seznámit se více do hloubky s problematikou, ukázat jim způsoby ochrany, očkování, popř. léčby, když ostatní faktory selžou.

Jelikož se naše škola zařadila do projektu Zdravá škola, mají takovéto malé akce v našem plánu vždy své místo.

Malé příšerky, velká hrozba