Naše škola vypracovala na jaře inovovaný projekt a splnila tak předpoklady pro pokračování členství v síti Škol podporujících zdraví na další tři roky.

středa, 11 listopad 2015 01:00

Hodnocení Zdravá škola - přihlášení

Naše škola patří ke Školám podporujícím zdraví, proto jsme se těšili na náš projektový den Plujeme spolu…, až společně takový zdravý den strávíme. V pondělí 23. 9. jsme se my, žáci 2. stupně, společně se svými učiteli nalodili na v děčínském přístavu ke společné plavbě do Bad Schandau. Počasí se rozhodlo nám cestu pěkně „osladit“, ale my jsme přece žáci ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, takže nás nějaký ten nečas nemůže odradit. Po hodině plavby jsme se navzdory větru, dešti  vrhli do terénu. Někteří se nechali vyvézt historickým výtahem z roku 1904 na vyhlídku na Ostrauské plošině. Když už nemohli obdivovat vyhlídku na lázeňské městečko Bad Schandau, potěšili se aspoň pohledem na rysy ostrovidy na vrcholové plošině. Krásy Národního parku Saské Švýcarsko někteří z nás chtěli pozorovat z nedávno postavené rozhledny v Rathmannsdorfu, díky dešti si však pískovcové skály pouze představovali za šedým závojem mlhy a deště.  Zatímco otužilci nesměle zkoušeli svou znalost němčiny ve zmáčených uličkách městečka, druzí se poučili prostřednictvím naučných panelů, interaktivních modelů a filmového dokumentu o životě rostlin a živočichů v Domě Saského Švýcarska. Ani na zpáteční cestě jsme se kochali krásami kaňonu řeky Labe. S chutí jsme se zakousli do zdravé svačiny, kterou pro nás za finanční pomoci školy připravila výživová poradkyně paní Pémová. Při její přednášce, jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací o zdravém životním stylu a zdravém stravování. A tak jsme dle Tyršova hesla „Ve zdravém těle zdravý duch“ prožili den plný pohybu, poznání, zdravé stravy a legrace.