úterý, 03 září 2019 13:17

Portál ProŠkoly - informace pro rodiče

Vážení rodiče,

naše škola v letošním roce umožňuje svým žákům, jejich rodičům a přátelům využívat portál www.proskoly.cz, který nabízí ucelenou řadu testových úloh zaměřených na základní rozumové schopnosti žáků (logika, paměť, prostorová představivost, vnímání, koncentrace apod.). Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít např. jedinečný test volby povolání usnadňující rozhodování o další studijní a profesní dráze.

Portál mohou Vaše děti využívat doma zdarma bez omezení do září 2020.

Přístupová jména a hesla pro přístup do portálu obdrželi žáci od svých učitelů.

Přejeme Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

Přihlášení i přes stránky školy v sekci TESTY PRO VÁS https://www.proskoly.cz/login/?f=f_217108&le=e_4

V pátek navečer 7. 6. 2019 ZOO Děčín patřila handicapovaným a dlouhodobě nemocným lidem. Večer plný úžasných zážitků a splněných přání, který se koná ve stejný okamžik po celém světě téměř v 300 zoologických zahradách světa. V letošním roce proběhla Noc snů za aktivní účasti žáků naší školy. Připravili jsme tři stanoviště: smyslové vnímání hmatem a skládání kostek, florbalové aktivity s nácvikem střelby na branku a malování na obličej. Náš tým deseti dívek rozdával radost na všech stanovištích. Pro všechny malé i velké návštěvníky si připravily sladkou odměnu (bonbony i lízátka), malou hračku pro štěstí i samolepky zvířat z Ledového království. Nejrušněji po celý večer probíhalo malování na obličej. Naštěstí všechny naše dívky jsou dokonalé malířky, splnily každé přání od namalování tygra, jezevce, králíčka, berušky i něžných motýlků na ruku nebo na obličej. Krásné povídání s návštěvníky, navázání kontaktů a mnoho úsměvů. Odcházeli jsme s pocity, že příští rok se opět setkáme na Noci snů v ZOO Děčín.

sobota, 25 květen 2019 19:40

„Vítejte v Krakonošově království“

Žáci 3. B se v posledním dubnovém týdnu vydali na expedici do našich nejvyšších hor. V termínu od 23. 4. do 29. 4. 2019 pobývali v oblasti s vyhovující kvalitou ovzduší, v lokalitě Horní Maršov, okres Trutnov. V rámci pobytu došlo k realizaci environmentálně zaměřeného programu, který probíhal ve výukovém středisku DOTEK i v terénu KRNAP a jeho ochranném pásmu.

středa, 22 květen 2019 10:43

Cyklojízda již pošesté a znovu úspěšná

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín tradičně, letos již pošesté, zorganizovala 20. 5. 2019 velmi oblíbenou cyklojízdu spojenou s projekty „Ekologie dopravy“ a „Zdravá škola“.

Cyklojízda žáků ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín proběhla ve spolupráci s Městskou policií Děčín a Policií ČR, kterým patří velké poděkování za zajištění bezpečného průběhu cyklojízdy.

Letošní trasa vedla přes Děčín na cyklostezku směrem na Ústí nad Labem. Ve Velkém Březně byl naplánován odpočinek, občerstvení a krátká beseda o cyklostezkách v okolí města Děčín, bezpečné jízdě na kole a zdravém způsobu života. Následovalo pokračování cyklojízdy zpět do školy.

Cyklojízdy se zúčastnilo v pelotonu plném úsměvů 172 žáků.

Fotografie najdete zde.

čtvrtek, 06 prosinec 2018 08:36

Měření kvality ovzduší u naší školy

Na naši školu bylo v rámci projektu Výuka přírodních věd nově nainstalováno čidlo pro měření kvality ovzduší, konkrétně množství polétavého prachu. Čidlo je nastaveno směrem na školní dvůr. Naměřené hodnoty můžete sledovat v odkazu v pravém sloupci dole na našich webových stránkách. Hodnoty se však nezobrazují v Internet Exploreru, musíte použít jiný prohlížeč.

pondělí, 29 říjen 2018 14:35

Projekt Škola pro všechny

Název projektu                                   Škola pro všechny

Registrační číslo projektu                 CZ.02.3.61/0.0/0.0/17_051/0008814

Webové stránky projektu                 www.inkluzedecin.cz

Obsah projektu                                  Projekt Škola pro všechny síťuje všechny základní a mateřské školy zřizované statutárním městem Děčín, tedy celkem 15 organizací. V návaznosti na akci KLIMA je cílem projektu snižovat nerovnosti ve vzdělávání a školní neúspěšnost dětí prostřednictvím systematického vedení škol a pedagogů, stejně jako zvýšení kvality vzdělávání dětí a žáků na území sociálně vyloučených lokalit. Podpora je směřována pedagogickým pracovníkům, úředníkům samosprávy i dětem a žákům.

Cíl projektu                                        Cílem projektu je udržet a rozšířit systematický a koordinovaný přístup k základnímu vzdělávání ve školách zřizovaných městem Děčín, celkem 11 ZŠ. Jedná se o upevnění a systematické rozšíření proinkluzivních opatření a rozšíření o kariérové poradenství, které bude úzce pracovat právě s inkluzivními nástroji. Dalším cílem projektu je nově se v oblasti inkluze zaměřit i na mateřské školy. Projekt opět síťuje všechny mateřské školy zřizované městem Děčín, celkem 10 MŠ. Zde usilujeme o zlepšení práce s dětmi, které pocházejí ze sociálně, kulturně či ekonomicky znevýhodněného prostředí, též o zlepšení práce s rodiči dětí jak z takto znevýhodněného prostředí, tak i s rodiči majority, u nichž je potřeba pracovat s jejich předsudky. Projekt cílí na děti a žáky všech zúčastněných škol a jejich pedagogický personál.

Rozpočet                                              Celkové náklady: 18 292 980,16 Kč

(podíl města Děčín – 914 649,01 Kč)

Termín realizace                                01. 09. 2018 – 31. 08. 2020

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín se podařilo zapojit do projektu "Výuka přírodních věd nově".
Více informací naleznete v příloze článku.

úterý, 24 říjen 2017 16:16

Projekt "Spolu to dokážeme"

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín II, Vrchlického 630/5, p. o. je realizátorem projektu „Spolu to dokážeme“.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.