sobota, 25 květen 2019 19:40

„Vítejte v Krakonošově království“

Žáci 3. B se v posledním dubnovém týdnu vydali na expedici do našich nejvyšších hor. V termínu od 23. 4. do 29. 4. 2019 pobývali v oblasti s vyhovující kvalitou ovzduší, v lokalitě Horní Maršov, okres Trutnov. V rámci pobytu došlo k realizaci environmentálně zaměřeného programu, který probíhal ve výukovém středisku DOTEK i v terénu KRNAP a jeho ochranném pásmu.

středa, 22 květen 2019 10:43

Cyklojízda již pošesté a znovu úspěšná

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín tradičně, letos již pošesté, zorganizovala 20. 5. 2019 velmi oblíbenou cyklojízdu spojenou s projekty „Ekologie dopravy“ a „Zdravá škola“.

Cyklojízda žáků ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín proběhla ve spolupráci s Městskou policií Děčín a Policií ČR, kterým patří velké poděkování za zajištění bezpečného průběhu cyklojízdy.

Letošní trasa vedla přes Děčín na cyklostezku směrem na Ústí nad Labem. Ve Velkém Březně byl naplánován odpočinek, občerstvení a krátká beseda o cyklostezkách v okolí města Děčín, bezpečné jízdě na kole a zdravém způsobu života. Následovalo pokračování cyklojízdy zpět do školy.

Cyklojízdy se zúčastnilo v pelotonu plném úsměvů 172 žáků.

Fotografie najdete zde.

čtvrtek, 06 prosinec 2018 08:36

Měření kvality ovzduší u naší školy

Na naši školu bylo v rámci projektu Výuka přírodních věd nově nainstalováno čidlo pro měření kvality ovzduší, konkrétně množství polétavého prachu. Čidlo je nastaveno směrem na školní dvůr. Naměřené hodnoty můžete sledovat v odkazu v pravém sloupci dole na našich webových stránkách. Hodnoty se však nezobrazují v Internet Exploreru, musíte použít jiný prohlížeč.

pondělí, 29 říjen 2018 14:35

Projekt Škola pro všechny

Název projektu                                   Škola pro všechny

Registrační číslo projektu                 CZ.02.3.61/0.0/0.0/17_051/0008814

Webové stránky projektu                 www.inkluzedecin.cz

Obsah projektu                                  Projekt Škola pro všechny síťuje všechny základní a mateřské školy zřizované statutárním městem Děčín, tedy celkem 15 organizací. V návaznosti na akci KLIMA je cílem projektu snižovat nerovnosti ve vzdělávání a školní neúspěšnost dětí prostřednictvím systematického vedení škol a pedagogů, stejně jako zvýšení kvality vzdělávání dětí a žáků na území sociálně vyloučených lokalit. Podpora je směřována pedagogickým pracovníkům, úředníkům samosprávy i dětem a žákům.

Cíl projektu                                        Cílem projektu je udržet a rozšířit systematický a koordinovaný přístup k základnímu vzdělávání ve školách zřizovaných městem Děčín, celkem 11 ZŠ. Jedná se o upevnění a systematické rozšíření proinkluzivních opatření a rozšíření o kariérové poradenství, které bude úzce pracovat právě s inkluzivními nástroji. Dalším cílem projektu je nově se v oblasti inkluze zaměřit i na mateřské školy. Projekt opět síťuje všechny mateřské školy zřizované městem Děčín, celkem 10 MŠ. Zde usilujeme o zlepšení práce s dětmi, které pocházejí ze sociálně, kulturně či ekonomicky znevýhodněného prostředí, též o zlepšení práce s rodiči dětí jak z takto znevýhodněného prostředí, tak i s rodiči majority, u nichž je potřeba pracovat s jejich předsudky. Projekt cílí na děti a žáky všech zúčastněných škol a jejich pedagogický personál.

Rozpočet                                              Celkové náklady: 18 292 980,16 Kč

(podíl města Děčín – 914 649,01 Kč)

Termín realizace                                01. 09. 2018 – 31. 08. 2020

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín se podařilo zapojit do projektu "Výuka přírodních věd nově".
Více informací naleznete v příloze článku.

úterý, 24 říjen 2017 16:16

Projekt "Spolu to dokážeme"

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín II, Vrchlického 630/5, p. o. je realizátorem projektu „Spolu to dokážeme“.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

sobota, 24 červen 2017 00:00

Cyklojízda se znovu povedla

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín již tradičně zorganizovala 23. 6. 2017 velmi oblíbenou cyklojízdu spojenou s projekty „Ekologie dopravy“ a „Zdravá škola“.

Cyklojízda žáků ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín proběhla ve spolupráci s Městskou policií Děčín, které patří velké poděkování za zajištění bezpečného průběhu cyklojízdy.

Letošní trasa vedla přes Děčín na cyklostezku směrem na Ústí nad Labem. Ve Velkém Březně byl naplánován odpočinek, občerstvení a krátká beseda o cyklostezkách v okolí města Děčín, bezpečné jízdě na kole a zdravém způsobu života. Následovalo pokračování cyklojízdy zpět do školy.

Cyklojízdy se zúčastnilo v pelotonu plném úsměvů 135 žáků.