Lenka Dubnová

V týdnu od 26.ledna do 2.února se třídy 3.A a 4.B zúčastnily lyžařského výcviku na horách. Počasí nám přálo a hory se nám ukázaly opravdu ve všech svých podobách. Zažili jsme vichřici na hřebenech Krkonoš i sluncem zalité vršky hor. Kromě lyžování jsme si užívali noční strašidelnou stezku odvahy, diskotéky, večerní jízdu  na lyžích s loučemi, večerní lyžování, ohňostroj, výlet na Lysou horu sedačkovou lanovkou, přednášku Horské služby, výborné borůvkové knedlíky a kyselo  na Dvoračkách, ježdíkování a hlavně spoustu legrace, her a ještě více sněhu. Děkujeme Krakonošovi, že nás tak krásně pohostil. Všichni jsme se vrátili domů zdraví a v pořádku - a o tom to je:-) !

úterý, 22 květen 2018 15:31

Turistický výlet 2.A

V sobotu 12. května se naše třída 2.A vydala na další turistický výlet - tentokrát jsme pokořili LOVOŠ V ČESKÉM STŘEDOHOŘÍ  se všemi jeho krásami. Výhled byl úžasný a občerstvení na samém vrcholu nám dodalo síly na cestu zpět. Došli jsme až k řece Labi, kde jsme se přívozem nechali převézt do Žernosek. Odtud jsme se opáleni, znaveni, ale štastni vraceli vláčkem zpět do Děčína. Všichni malí výletníci si zaslouží obrovskou pochvalu. LD

pondělí, 16 říjen 2017 09:55

FOTBAL-GOLF A ROZHLEDNA DYMNÍK

V sobotu 14. října se naše třída 2.A  vydala na další turistický výlet :-D. Tentokrát to bylo na rozhlednu Dymník, která je u Rumburku a v těsné blízkosti je i velké hřiště na fotbaL- golf.

středa, 01 únor 2017 08:09

Krakonoš nás pozval k sobě do Krkonoš

Třetí lednový týden strávili naši malí prvňáčci a část druháčků v Krkonoších - Františkově. Během celého týdne se děti učily základy lyžování, užívaly si her a soutěží na sněhu. Svojí návštěvou nás poctil i sám velký vládce hor - Krakonoš. Vyprávěl nám, co dělá Trautnberg, Ančí, Kuba, Hajný, zvířátka v lese a jeho věrná kamarádka sojka. Děti si užívaly i krkonošské pohádky, krásný ohňostroj - jako dárek od Krakonoše, navštívily krkonošské muzeum a spoustu dalších zajímavých věcí.  Ač jsou to ještě malí prvňáčci, či druháci, na diskotéce se dokázali všichni pěkně odvázat.  Na závěr našeho zimního snažení byly závody ve slalomu, kde všichni projeli celou trať bez jediného zaváhání a odměnou jim byl diplom, sladkost a krásná zlatá medaile. Všem se  na horách moc líbilo a příští rok už z nás budou sjezdaři.  Největší radost máme z toho, že se nám nikomu nic nestalo a všichni jsme se vrátili k rodičům zdraví a v pořádku. LD

úterý, 09 únor 2016 11:50

Lyžování v rakouských Dolomitech

Od soboty 30.1. do čtvrtka 4.2. si naši žáci 5.A a 6.B užívali sluníčka, sněhu, dlouhých a širokých sjezdovek a hlavně hodně legrace na svazích rakouských Alp. Počasí nám opravdu přálo, jídlo bylo výtečné a lyžování nemělo chybu. Opět jsme se zdokonalili, jak v dlouhých obloucích, tak v carvingu. Uchvátila nás nejen panoramata na vrcholcích těchto velehor, ale i tunel uprostřed sjezdovky zakončený skluzavkou.

Největší radost máme z toho, že se nikomu nic nestalo, všichni jsme si to náramně užili a v ranních hodinách se s úsměvem vítali s našimi rodiči. Obrovské díky patří všem dospělákům, kteří se o nás po celou dobu starali, učili nás, jak překonat strach z výšky, nebát se v kabinkové ani na sedačkové lanovce a v neposlední řadě nás opět mnohému naučili. Bylo to vážně krásné.

Domů se nám většinou nechtělo, ale všechno krásné musí jednou skončit. Tak snad zas někdy ………….Děkujeme