Lenka Řezníčková

Závěr školního roku si IV.B prožila na Mariánské louce tradičním piknikem. Počasí tentokrát nevyšlo, ale my to nevzdali. Vrátili jsme se do školy mokří, ale s plnými bříšky.

Dnes už jsme se rozloučili předáním vysvědčení a přáním nádherných prázdnin.

Již po čtvrté se 4. B sešla na konci školního roku na malé posezení na zahradě u Vondráčků. Přišli rodiče s dětmi a užili si to. Dospělí probrali školní i neškolní problémy a starosti a děti řádily na zahradě. Sluníčko pěkně svítilo, na grilu se připravovalo různé masíčko a klobásky a stoly nabízely různé pohoštění, jak z ovoce, pečiva, sladkostí a nápojů. Příští rok se sejdeme již naposledy. Těšíme se na léto a prázdniny.

V pátek 16. 6. se čtvrťáci zúčastnili slavnostního zahájení Mezinárodního hudebního festivalu. Na Střelnici se konal již 18. ročník této hudební soutěže. Další vystoupení pak proběhla na náměstí a následně v České Kamenici a v Německu.

V pátek 26.5. se sešli čtvrťáci a páťáci na našem hřišti, aby plnili úkoly připravené studenty Obchodní akademie. Všech 10 stanovišť zvládli během hodiny, a pak změřili síly ve vybíjené. Užili si dopoledne na čerstvém vzduchu a pak už na oběd a domů na víkend.

Čtvrté třídy úspěšně zakončily poslední lekci plavání v tomto školním roce a domů si odnesly Mokré vysvědčení. Již se těší na plavání další. Nyní již své plavecké zkušenosti a dovednosti vyzkouší někde u vody o prázdninách.

Po návratu z Mukařova si čtvrťáci pochutnali na ochutnávkovém koši plném exotického ovoce.

Od 2.5. do 6.5. 2017 strávily děti ze čtvrtých ročníků na ozdravném pobytu v Mukařově v RS Seba. Užily si dny jako námořníci a bojovaly proti nájezdům pirátů. Dokázaly, že společně zvládnou všechny připravené úkoly a získají poklad. Pobyt je obohatil nejen o krásné zážitky, ale i vzájemné pochopení mezi sebou. Náš příští pobyt již máme naplánovaný a moc se těšíme.

Dne 6.4. naše škola uspořádala pro rodiče a děti velikonoční tvoření ve všech třídách. I naše třída se pustila do výroby velikonočních věnečků z proutí.

To jsme my v pololetí.

Poslední školní den před koncem roku 2016 jsme si uspořádali tradiční vánoční posezení se stromečkem, dárečky a malým pohoštěním. Popřáli jsme si do nového roku 2017 jen to nejlepší, a vám přejeme totéž.

Jak se Vám líbí nové stránky?