Eva Molčanová

Dne 6.6.2017 se vypravili žáci 3.A, 3.B a 3.C na výlet do Muzea civilní obrany v Ústí nad Labem.

Pro děti zde byl připraven zajímavý program na šesti stanovištích. Postupně se všichni seznámili s historií naší armády, základy zdravovědy, protichemickou obranou, jak se zachovat v případě evakuace. Prohlédli si kryt a také si vyzkoušeli střelbu.

Děti si akci opravdu užily a protože nám přálo i počasí, budou jistě na tento zážitek dlouho vzpomínat.

Již třetím rokem se žáci prvního stupně zúčastnili celorepublikové soutěže v atletice pořádané Českým atletickým svazem. Okresní kolo se konalo v pátek 28. 4. na atletickém stadionu SK Děčín. Počasí letos závodění příliš nepřálo. I přesto se naši žáci opět dostali na medailové pozice. V celkovém hodnocení – po sečtení časů jednotlivých štafet, dosáhli na bronzové medaile. Všem zúčastněným patří velký dík za skvěle zvládnutý závod a výdrž v opravdu chladném počasí.

Za druhé a třetí třídy závodili tito žáci: Jonáš Horák, Jakub Nádvorník, Eliška Vlčková, Karinka Borovičková, Verča Picková, Marianka Pintaudi, Míra Strnad a Filip Uher.

Za čtvrté a páté třídy statečně bojovali: Martin Podaný, Tobík Handlíř, Anežka Nováková, Stela Libichová, Zuzka Toncarová, Nela Podařilová, Adam Vepřovský a Matyáš Petříček.

Krásnou krajinou národního parku České Švýcarsko se nechali zlákat žáci 3.C a od 19. do 23. září se ubytovali v Doubici v penzionu Hubertus. I když počasí zpočátku příliš nepřálo pobytu venku, stihly se děti vydat na několik procházek do okolí. Na Vápence se dozvěděly, jak se zde dříve zpracovával těžený vápenec, do polí se vydaly k barokní kapli Nejsvětější Trojice a na celodenním výletě se podívaly na lovecké chaty Na Tokáni. Po tomto výletě si děti za odměnu opekly buřty a mohly se povozit na koních. V lese i na hřišti si děti zahrály zábavné hry, které vyžadovaly týmového ducha a dobrou kondici. Všechny děti si zaslouží pochvalu za odchozené kilometry a za krásné ilustrace v deníčcích, které každý den psaly a kreslily.

I počasí se rychle umoudřilo, takže pobyt se vydařil se vším všudy.

V této krajině je stále co objevovat, takže jsme tu určitě nebyli naposledy.

V pondělí 5. září navštívila naší třídu reprezentantka ve vodním slalomu Tereza Fišerová. V hodině tělocviku dětem ukázala své medaile. Také dětem ukázala jak se drží pádlo, jak nepohodlné je sezení v lodi a jaká dřina předchází samotnému závodu. Poté si s dětmi zacvičila a zahrála pohybové hry.

Tereza je letošní juniorskou mistryní světa a mistryní České republiky. Loni obsadila 15. místo na MS dospělých v Londýně. Držíme ji palce do dalších závodů!

22. dubna se naši žáci zúčastnili okresního kola Štafetového poháru žáků 1. stupně na atletickém stadionu v Děčíně. A nejen zúčastnili, ale také výborně umístili. Soutěž byla rozdělena do 4 závodů. V prvním závodu běželi žáci 2. a 3. tříd 100 m úseky a vybojovali zlato. Ve stejném závodu žáci 4. a 5. tříd dosáhli na stříbrnou medaili. Poté následoval závod smíšených štafet A po 200 m úsecích. Tato štafeta se i přes nezaviněný pád jednoho z běžců dokázala opět probojovat do nejlepší trojice a získala bronz. Smíšená štafeta B bohužel nebyla hodnocena samostatnou medailí, jinak by si naši žáci odnesli opět zlato. Její čas se ale započítával do celkového času smíšených štafet, takže nakonec pomohla k získání dalšího druhého místa. Při čekání na konečné výsledky si děti vyzkoušely i další atletické disciplíny.

V součtu všech časů jsme obsadili krásné druhé - postupové místo. Těšíme se tedy na 10. května na krajské kolo do Mostu. Držte našim běžcům palce!

Jak se Vám líbí nové stránky?