Jana Chmelová

pátek, 21 září 2018 12:01

Hudební výchova v praxi

Ve středu 19. září nás opět navštívila hudební skupina MD Company z Karlových Varů, aby všechny žáky 1. stupně seznámila s historií vývoje populární hudby od amerického blues amerických otroků až po skladby 50. let anglické skupiny Beatles. Zazpívali jsme si i několik známých melodií z pohádek Princezna ze mlejna, Princové jsou na draka a jiné. Koncertu se zúčastnili žáci 1. stupně a aktivně se zapojili nejen do zpěvu, ale i do rytmizování dalších písní.

Budeme se těšit na další koncert, který nás seznámí s muzikálovou a filmovou hudbou.

čtvrtek, 16 listopad 2017 13:16

Sportovní odpoledne 3. B

V sobotu 11. 11. jsme se sešli s rodiči, abychom si zahráli hru kinball. Brzy všichni pronikli do pravidel hry a užili si ji naplno. O originální chytání míče nebyla nouze, dobře jsme se pobavili.

pondělí, 30 říjen 2017 11:07

Divadlo Na cestě

Po roce k nám opět zavítal pan Los s Divadlem Na cestě z Liberce. Tentokrát nám přivezl pohádku Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Ani letos nezklamal. Líbily se nám nejen loutky, ale také moderní provedení klasické pohádky. Nejvíce nás pobavila postava Žabodraka.

Představení zhlédli přeškoláci a žáci 1. , 2. a 3. tříd. Budeme se těšit na příští pohádku.

J. Chmelová

pondělí, 19 prosinec 2016 07:32

Advent ve třídě 2. B

Advent pro nás začal 29. listopadu krásným divadelním představením O Ježíškovi. Poté následovaly vánoční trhy, na které jsme se připravovali už od začátku listopadu. Připravili jsme si i krátké vystoupení pro rodiče.

V úterý 13. prosince jsme navštívili Mýdlárnu v Růžové. Dozvěděli jsme se, jak se ruční mýdla vyrábějí a pak jsme si sami připravená mýdla ozdobili. Nakonec jsme se proběhli po masážních chodníčcích.

Advent pro nás pokračoval 16. prosince vánočním koncertem. Se skupinou MD Company jsme si zazpívali nejen koledy, ale i písníčky z pohádek.

V tomto týdnu otvíráme poslední pytlíčky z adventního kalendáře a těšíme se na prázdniny. Všem přejeme krásné Vánoce.

Žáci 2. B

čtvrtek, 18 únor 2016 08:09

Masopust v 1. B

V úterý 9. 2. jsme měli  v 1. B projektový den věnovaný masopustnímu období. Žáci se seznámili s masopustními  tradicemi  našich předků. Zatancovali si mazurku, nakonec si vyrobili obličejové masky pejska a kočičky.