Lenka Havlíková Knesplová

Zájezd do Anglie - říjen 2018

Anglie

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou zájezdu Anglické království pro základní školy. Ten se v případě zájmu uskuteční v termínu 8. 10. – 13. 10. 2018.

Zájezd bude pořádán CK ŠKOLNÍ ZÁJEZDY a je určen pro žáky II. stupně.

Cena zájezdu je 7 850 Kč + 700 Kč LEGOLAND + £ 90 vstupné (80,5 + rezerva)

Podrobné informace (ceník vstupů, program zájezdu, přihlášku) najdete v příloze.

Závaznou přihlášku, prosím, odevzdejte do 3. 4. 2018.

Dotazy Vám ráda zodpovím na tel. čísle 777 364 089.

Mgr. Lenka Havlíková Knesplová

úterý, 02 leden 2018 16:51

Vánoční představení v angličtině

Dne 20. 12. 2017 k nám zavítalo divadélko Azyzah Theatre s představením Christmas Escapades. Druháci, třeťáci a čtvrťáci si vyslechli řadu vánočních písní, měli možnost spoluúčinkovat na jevišti a zamysleli se nad pravým smyslem Vánoc. Představení bylo vedeno ve velmi veselém duchu a děti se nadšeně zapojily do zpívání koled, které znají z hodin anglického jazyka.

neděle, 05 březen 2017 18:51

Pancake day

Poslední únorový den jsme si v 5.A připomněli jeden z méně známých anglických svátků. Je jím takzvaný Pancake day.

Pancake day neboli Palačinkový den je svátečním dnem před začátkem půstu. Slaví se vždy v úterý, 40 dní před Velikonocemi. Jedná se o pohyblivý svátek, závislý na termínu Velikonoc. Spadá vždy do doby mezi 2. únorem a 9. březnem. V roce 2017 Pancake day připadl na 28. února.

Tento den je vhodnou příležitostí k využití potravin, kterých se o půstu museli lidé vzdát: mléka, vajec a másla.

Na to, jak se 5.A dařilo vyrábět palačinky, se podívejte v galerii.

neděle, 26 únor 2017 13:00

Okresní kolo olympiády v AJ

Dne 23. února 2017 se na ZŠ Komenského konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naší školu reprezentoval Eugen Pantilimon z 9.A. Umístil se na krásném 4. místě! Gratulujeme!

neděle, 03 duben 2016 19:04

Eliška na třetím místě v kraji!

Dne 17. 3. 2016 se v Ústí nad Labem konalo krajské kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši školu zastupovala Eliška Bělochová z 9.B, která postoupila z okresního kola, kde se v kategorii II.A umístila na 1. místě.

Eliška i v Ústí prokázala svou šikovnost a domů si odvezla krásné 3. místo!

Moc gratulujeme k tomuto velkému úspěchu!

čtvrtek, 24 březen 2016 16:25

Divadlo v anglickém jazyce

Dne 21. 3. 2016 navštívila naší školu divadelní společnost Azyzah v čele s kanadskou herečkou Vanessou Gedron. Tato společnost se zaměřuje na výuku anglického jazyka tvůrčí a zábavnou formou. Díky využití jasné a jednoduché slovní zásoby jsou její divadelní hry určeny zejména žákům prvního stupně.

Během pondělního dopoledne shlédli naši žáci tři představení:

Třeťáci sledovali rýmovaný příběh Green Eggs and Ham od slavného amerického spisovatele Dr. Seusse.

Čtvrťáci cestovali po celém světě a poznávali nové zvířecí kamarády ve hře Travel Machine.

A nakonec páťáci pomohli vyřešit kriminální případ v představení Murder Mystery.

Všichni tančili, zpívali a aktivně se účastnili představení. Velkým zážitkem bylo i setkání s rodilou mluvčí.

Dne 18. února 2016 se v Děčíně konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši školu zastupovala Eliška Bělochová z 9.B. Eliška se v kategorii II.A umístila na 1. místě a postupuje do krajského kola, které se bude konat v březnu.

K tomuto krásnému umístění moc gratulujeme!