Oznámení
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1854
čtvrtek, 15 listopad 2018 21:03

Dělnická prakticky

Ve čtvrtek 15. 11. navštívili naši deváťáci SŠ lodní dopravy a technických řemesel. Žáci byli přivítáni a rozděleni do 4 skupin. Každé skupiny se ujal jeden z učňů a provedl žáky po 4 stanovištích. Na prvním si pomocí vytínače žáci vyzkoušeli vyrazit z měkkého materiálu podložku. Na druhém si na soustruhu vysoustružili kroužek, na třetím si pomocí raznice vyrazili svůj monogram do kovu a na posledním si vyvrtali do měkkého materiálu (teflon) díru na stojanové vrtačce. Na těchto stanovištích si žáci mohli vyzkoušet práci strojírenských oborů. Po přejezdu na výcvikovou loď byli žáci opět rozděleni do skupin a na stanovištích se seznámili s obory lodník, instalatér a zednické a malířské práce. Žáci si vyzkoušeli uvázání uzlů, házeli lanem na pachole, zkoušeli si nastartovat motor, uřízli část obkladu, změřili vzdálenost laserem, malovali obrazec pomocí šablony. Pomocí stříhání a sváření si zkoušeli upravit část potrubí pro rozvody. V průběhu akce měli žáci možnost klást otázky.

Číst 56 krát Naposledy změněno čtvrtek, 15 listopad 2018 21:06

Galerie Obrázků