^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


středa, 06 červen 2018 09:56

Kde uvěznili sarajevského atentátníka aneb Toulky barokní pevností

Napsal(a)

Každým rokem rozšiřujeme naše povědomí o dějinách návštěvou památných míst spojených s českou národní historií. V 9. ročníku jsme poznali bouřlivé 20. st., a tak jsme se vypravili do barokní pevnosti v Terezíně, postavené na konci 18. st. císařem Josefem II. Procházeli jsme se místy Velké pevnosti (dnešní město Terezín), kde během druhé světové války byly vězněny židovské rodiny nejen z protektorátu. Nahlédli jsme do Magdeburských kasáren se vzorovou ubikací a ukázkami kulturního života v ghettu. V Muzeu ghetta jsme si mohli vyslechnout nahrávky pamětníků, spatřit kresby terezínských dětí, dokumenty i věci denní potřeby.  Vzdali jsme čest památce vězňů, jejichž popel byl na konci války vhozen do Ohře. V Malé pevnosti (bývalé věznici) jsme navštívili cely politických vězňů. Nejdepresivněji působila temnice, v které byl čtyři roky vězněn sarajevský atentátník, který zavraždil rakouského následníka.

 

Číst 201 krát Naposledy změněno středa, 06 červen 2018 10:00
Proč přestoupit k nám?
proc prestoupit k nam
Zápis
zapis
Virtuální prohlídka
Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

testy

casopis

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace