sobota, 27 květen 2017 19:22

Do you speak English? aneb Za pověstmi na Vyšehrad

Kdo by neznal pověsti o Libuši a Přemyslu Oráčovi, o Ctiradu a Šárce či hrdinném Šemíkovi? Právě za těmito národními pověstmi a slavnou českou historií se v úterý 23. 5. vypravili naši žáci 6. ročníku. Kam? Kam jinam než na Vyšehrad. Po krátké procházce Vyšehradem a dějepisném výkladu se rozdělili do družstev a ve skupinách dohledávali historická fakta vztahující se k baroknímu opevnění či románské rotundě sv. Martina a dalším památkám. Pracovali s texty pověstí a anglickou verzí legendy o sv. Václavu. Protože angličtina by měla být jazykem především konverzačním, oslovovali turisty, vyptávali se jich na zemi původu i na pobyt v České republice. Nakonec pátrali na vyšehradském hřbitově po hrobech Boženy Němcové, Karla Jaromíra Erbena, Karla Hynka Máchy, Jana Nerudy či Antonína Dvořáka a mnoha dalších slavných osobností českého národa. Po osvěžující zmrzlině přišlo vyhodnocení a sladká odměna. Příští rok bude určitě pokračovat jejich poznávání Prahy a možná opět formou tandemové výuky.