• JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 568

Bylo 1. září. Prvňáčci netrpělivě přešlapovali před školou, v ruce drželi kornouty plné sladkostí a těšili se do školy. Těšila jsem se i já. Dvacetdevět nových žáčků vstoupilo do mé třídy. Všechno bylo pro ně nové, cizí. Uplynulo pár týdnů a z těch malých, plachých dětí s velkými taškami na zádech jsou dnes  suverénní a hrdí prvňáčkové. Vzájemně se dobře znají a ve třídě jim není nic cizí. Znají každý koutek, místečko k odpočinku, ví jak požádat o pomoc. Je toho ještě mnohem více – naučili se číst a psát. Králem Knihomolem byli pasováni na čtenáře, husím brkem podepsali svůj slib a po slavnostní ceremonii dostali Slabikář. Naučili se spočítat si všechny svoje jedničky, a to jich není málo. Každá další jim dělá stejnou, velkou radost jako ta první.

Přeji všem prvňáčkům, ať se jim daří i ve druhém pololetí a po další léta.  A  jednou,  až opustí školní lavice, ať nezapomenou  na chvíle radosti,  které v nich vyvolaly jedničky  a první  vysvědčení.

úterý, 01 listopad 2016 22:46

HALLOWEEN A STRAŠIDELNÁ NOC V 1.B

Kořeny Halloweenu jsou opravdu prastaré. Do Čech tenhle populární svátek duchů přišel až koncem 20. století a začíná si hledat své příznivce.  Proč taky ne. Strašidelné kostýmy v kulisách podzimního sychravého počasí a blikající světýlka vydlabaných dýní působí přímo tajemně i magicky. Pokud se k oranžově černému svátku přidá humor a nadsázka, může být oslava Halloweenu jedna z nejlákavějších. Děti mají rády tajemné příběhy a pokud bude hrůzným přeludem jenom převlečený kamarád, přestanou se možná i bát. Příběhy opředené kouzly podněcují dětskou fantazii a motivují ke společným hrám a zábavě.  Není tedy žádný důvod podobné svátky zatracovat a hanit.

Poslední říjnovou neděli jsme proto Halloween vpustili i k nám do školy. Naše třída se proměnila v doupě čarodějnic, upírů, duchů, kostlivců a dalších strašidel. Správný rozměr strašidelné noci dodaly zábavné soutěže a tajuplný pochod potemnělou školou. Vydlabané dýně, které jsme umístili u vchodu do školy, odháněly zlé duchy a my jsme po celou noc spali klidným spánkem. Hrozivý efekt měly také některé odměny. I rodiče prokázali značnou dávku kreativity při přípravě halloweenských dobrot a sladkostí J. Děkuji všem za skvělé nápady a podporu.

Všichni jsme se vesele bavili a na tento černě oděný svátek jistě jen tak nezapomeneme.

úterý, 21 červen 2016 09:02

Ochrana zdraví a záchrana života

V průběhu školního roku se žáci 5. A a 5. B prostřednictvím kapitol týkajících se biologie člověka seznámili s vlastním tělem a osvojili si vhodné chování ve vztahu ke svému zdraví. Morální povinností každého z nás je znát alespoň základy poskytování první pomoci. Obrátili jsme se tedy na Český červený kříž. Cílem našeho setkávání bylo připravit žáky zvládat krizové situace, vědět na koho se obrátit v nouzi, být schopen samostatně poskytnout první pomoc a přitom nevystavit sám sebe nebezpečí. Maskování bylo dokonalé, simulace různých poranění byla skvělá, ošetření bylo ...? Posuďte sami, jak se našim páťákům vedlo. Hezký den, PH