• JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 560
čtvrtek, 30 leden 2020 14:47

Den s městskou policií Děčín

V 1. pololetí školního roku 2019/2020 nás dvakrát navštívili strážníci městské police Děčín. Poprvé v listopadu, kdy bylo dětem přednášeno o všeobecném chování ve společnosti, pohybu po městě a prevenci před různým rizikovým chováním. Děti měly možnost vidět i tzv. "drogový kufřík". V něm si mohly prohlédnout injekční stříkačky, lžíce a ostatní předměty, které užívají drogově zavislí a se kterými se dnes děti mohou setkat kdekoliv.

Podruhé nás policisté navštívili v lednu. Přijeli ve služebním voze a děti měly možnost vidět názorně celou jeho výbavu, funkce a dokonce se do něj i posadit. Zároveň jim strážníci vyprávěli o tom, jak vypadá jejich služba, jak probíhají zásahy v akci a v neposlední řadě i o tom, co musí člověk splnit, aby se mohl stát policistou.

Děkujeme městské polici za obě poučná odpoledne.