pondělí, 02 duben 2012 02:00

Modernizace školy

V rámci projektu Modernizace učeben škola získala krásné nové půdní prostory, ve kterých vznikly dvě počítačové učebny, z nichž jedna je vybavena speciálním zařízením pro výuku cizích jazyků. Dalším přínosem pro školu jsou dvě klubovny pro činnost školního klubu a zajímavě řešená učebna v přírodě.

V rámci projektu Modernizace sportovišť může nyní škola využívat nádherné hříště s umělým povrchem a hřiště pro nejmenší s tzv. dřevěným programem (skluzavka, prolézačky, pískoviště atd.). Obohacením jsou i dva venkovní stoly na stolní tenis. Ke sportovištím má škola k dispozici i nové šatny a sociální zařízení.

Modernizací učeben a sportovišť se škola významným krokem posunula vpřed ve své snaze být moderní školou, nabízet žákům kvalitní vzdělávání a širokou nabídku volnočasových aktivit.

Škola má v plánu nabídnout svým žákům rozšířenou výuku cizích jazyků a počítačových technologií, k čemuž pochopitelně bude využívat speciální jazykovou a počítačovou učebnu. Využití učeben PC je vysoké i při výuce celé škály jiných předmětů.

Školní klub v nových klubovnách se těší opravdu velké návštěvnosti žáků školy, součástí činnosti školního klubu je i nabídka zájmových kroužků širokého spektra zaměření. Mimo jiné má škola řadu volnočasových aktivit sportovního zaměření, ke kterým využívá nová sportoviště. Pochopitelně pak je zejména hřiště s umělým povrchem využíváno k velké radosti žáků při tělesné výchově.

Učebna v přírodě umístěná v klidné školní zahradě přináší také řadu možností obohacení výuky a je hojně využívána.

Sportoviště i učebny však může využívat nejen škola, ale i široká veřejnost. Učebny např. k pořádání různých kursů a školení, sportoviště s umělým povrchem je využíváno zejména mládeží ke hře např. futsalu, basketbalu atd. Velké využití má i hřiště s dřevěným programem, které vítají zejména rodiče s malými ratolestmi.