Michal Miler - ZŠ Dr. Miroslava Tyrše
Michal Miler

Dne 6.11. 2019 odehráli žáci 4. - 5. tříd turnaj v miniházené konaný na naší škole. Turnaje se kromě nás zúčastnily ZŠ Kamenická, Komenského a družstvo namixované z hráčů TJ Slavoj Děčín a výběru základních škol. Náš tým si v prvním zápase poradil s výběrem ZŠ Komenského poměrně hladce v poměru 12:7. Druhý zápas s "Mix týmem" nabídl velmi vyrovnanou bitvu, kterou jsme však srdnatě z nepříznivého stavu dokázali v závěru otočit na konečné skóre 15:14. V posledním utkání jsme si to tedy rozdali o první místo se ZŠ Kamenickou. Až na prvních pár minut mělo naše družstvo celý zápas pod kontrolou, a tak jsme si poměrně hladce dokráčeli pro 1. místo v turnaji.

Mimo turnaj se ještě paralelně konaly dovednostní soutěže (např. střelba, slalom a skok daleký), ve kterých byli naši žáci taktéž velmi úspěšní.

Fotky z turnaje: https://tinyurl.com/yxd68e75

středa, 23 říjen 2019 09:34

Porcelánka Dubí - 6.A, 6.B

Dne 22. 10. 2019 se třídy 6.A a 6.B zúčastnily exkurze v porcelánce Dubí. Exkurze byla rozdělena na část teoretickou a praktickou. Během teoretické části děti absolvovaly s průvodkyní prohlídku celé továrny, během níž si mohly detailně prohlédnout výrobu porcelánu. V praktické části pak děti dostaly hrníčky, které si mohly podle libosti ozdobit různými samolepkami a následně předat na vypálení. Hotové vypálené hrníčky obdržíme od porcelánky přibližně za 14 dní. Na závěr si děti ještě odběhly do obchůdku s porcelánem, který se nacházel přímo v areálu porcelánky, kde si mohly nakoupit nějaké suvenýry. Výlet do porcelánky se nám moc líbil a už teď se těšíme na další exkurze.

Fotky z exkurze: https://photos.app.goo.gl/TTtABBXwwPygbS68A

čtvrtek, 15 listopad 2018 11:01

Sen noci svatojánské

Dne 9.11.2018 se žáci devátých tříd zúčastnili divadelního představení "Sen noci svatojánské", které si pro nás přichystali v Městském divadle Děčín studenti Schillerova gymnázia v Pirně. Běhěm představení, které trvalo zhruba hodinu a půl, si žáci procvičili své znalosti cizích jazyků, jelikož herci vystupující na pódiu střídali ve svých dialozích češtinu, angličtinu i němčinu. Představení se nám velmi líbilo a rádi bychom poděkovali všem členům Schillerova gymnázia, kteří se na tvorbě představení podíleli.

Dne 10.5.2018 se na ZŠ Na Pěšině - Bynov konal turnaj dívek 2. - 5. tříd v miniházené. Kromě naší školy se turnaje zúčastnily také ZŠ Kamenická, Komenského, Máchova, Libouchec a samozřejmě "domácí" ZŠ Na Pěšině. Pro většinu našich hráček to byla vůbec první účast na turnaji v miniházené. Na hřišti to však nebylo téměř znát a během celého turnaje naše dívky podávaly výborný týmový výkon, který nás dovedl až na samý vrchol s neuvěřitelným skóre 34:2.

Jednotlivé zápasy našeho týmu:

Libouchec 0:12 Dr. M. Tyrše

Máchova 0:8 Dr. M. Tyrše

Dr. M. Tyrše 4:0 Kamenická

Dr. M. Tyrše 4:1 Na Pěšině

Dr. M. Tyrše 6:1 Komenského

Fotky z turnaje: ZDE KLIKNOUT

čtvrtek, 09 listopad 2017 14:04

Turnaj v miniházené

V pondělí 30.10. se žáci 4. a 5. tříd zúčastnili turnaje v miniházené. Na turnaji se objevila družstva z celkem 7 základních škol, která proti sobě nastupovala systémem "každý s každým". Naše družstvo nevstoupilo do turnaje zrovna šťastně a hned v prvním zápase utrpělo drtivou porážku. Žáky však nepovedený výkon v prvním utkání nabudil a s každým dalším zápasem se jejich hra zlepšovala. Z celkových 6 utkání se nám podařilo 2 vyhrát, a tak jsme obsadili na domácím turnaji 5. místo, což není vůbec špatné umístění vzhledem k tomu, že se někteří naši žáci objevili na turnaji v miniházené vůbec poprvé.