zapis skola

úterý, 15 září 2020 14:07

Sportovní kurz Staré Splavy 2020

Od pondělí 7. 9. do pátku 11. 9. 2020 se žáci 6.A, 7.A a 7.C zúčastnili cyklo-turistického sportovního kurzu v malebném prostředí Máchova kraje a jeho okolí. V jednotlivých skupinách děti navštívily ať už po svých, nebo na kolech, spoustu krásných míst. Na programu nesměl chybět samozřejmě hrad Bezděz jakožto tyčící se strážce nad snad nejznámějším českým rybníkem - Máchovým jezerem. Dále také zřícenina u nedalekého Jestřebí a místní výborná zmrzlina jako sladká tečka. V plánu byl také hrad Houska, ovšem kvůli technické závadě na jednom z našich jízdních kol jsme až k hradu nedojeli, a zajeli jsme se tedy alespoň podívat na švestkovou alej nějaký ten kilometr pod hradem. Žáci se také vydali do lanového centra v kempu Borný, kde si alespoň ti odvážnější z nich mohli otestovat své dovednosti. Na závěr naše sportovní žactvo zavítalo do muzea Čtyřlístku v nedalekých Doksech a cestou zpět se svezlo na parníku podél břehu Máchova jezera. Během jednom z cyklovýletů jsme museli čelit velmi nepříjemnému momentu, když si jeden z našich malých parťáků přivodil vážné zranění nohy, ale to bohužel někdy ke sportu patří. Věříme, že se dá brzy do kupy! V rámci celého pobytu nás provázelo krásné počasí, což jen přispělo k tomu, že jsme si celých 5 dní velmi užili a těšíme se na další společný výlet.

Odkaz na další fotky: Klikněte zde