středa, 27 listopad 2019 09:13

Petra Braunová na Vrchličáku aneb Jak napsat knihu

pondělí 18. 11. 2019 mezi žáky 6., 7. a 8. ročníků zavítala česká spisovatelka Petra Braunová. Paní Braunová besedovala s dětmi o své profesi, vyprávěla, jak vzniká kniha, kde bere inspiraci pro své příběhy. Seznámila žáky s příběhem Mirka, který se stal spoluautorem společné knihy 3333 km za Jakubem. Na základě jeho deníku a vyprávění vznikl poutavý příběh, který učitelky českého jazyka naší školy zahrnuly do doporučené četby pro 7. ročník. Podobně se žáci seznámili už v 6. ročníku s další knihou Ztraceni v čase. Poutavý příběh dětského hrdinu přenáší do jiné doby. Žáci ho přečetli loni v rámci doporučené četby. Paní Petra Braunová se podělila i o své zkušenosti s péčí o bohaté anglické aristokratické děti či s prací ve skotském Mc Donaldu.

Číst 95 krát
do 1. tříd