středa, 20 listopad 2019 21:18

Sametová revoluce na Vrchličáku

Ve čtvrtek 14. 11. si žáci celé školy v rámci projektového dne k 17. listopadu 1989 připomněli 30. výročí pádu komunistického režimu. V improvizovaném muzeu si prohlédli výstavku hraček, odznaků, peněz, předmětů denní potřeby, učebnic a dobového tisku z čtyřicetileté éry totalitního režimu. Navštívili jednu ze dvou promítacích místností, kde pracovali s dobovými dokumenty. Zatímco žáci osmého a devátého ročníku vytvářeli vzdělávací panely a pracovní listy pro mladší spolužáky, sedmáci se s událostmi listopadových dní sametové revoluce seznamovali v děčínském muzeu. Po návratu využili vytvořených panelů a pracovních listů ke skupinové práci a na závěr v aule všichni zhlédli dokument Jak to říct dětem a debatovali se spoluautorkou Taťánou Markovou.

Číst 187 krát
do 1. tříd