pondělí, 11 březen 2019 09:23

Škoda, Škoda aneb 9. B v Mladé Boleslavi

V úterý 5. 3. 2019 žáci v rámci malého projektového dne navštívili podnik Škoda Auto, a. s. v Mladé Boleslavi. Nejprve si prohlédli areál závodu, dozvěděli se o vzniku tohoto podniku, jeho zakladatelích a současném trendu. Měli možnost prohlédnout si část výroby automobilů ve dvou výrobních halách (lisovně a motorárně), dozvěděli se informace oborech, jejichž absolventi našli zaměstnání v těchto halách, požadavcích na zaměstnance, platovém ohodnocení, pracovních směnách. Žáci byli překvapeni velkou mírou robotizace. V druhé části prohlídky zamířili do muzea, kde se seznámili s prototypy bicyklu, motocyklů a automobilů, které firma vyrobila od svého založení. V restaurovaném modelu automobilu měli možnost zakusit virtuální projížďku historickým vozidlem. V prostorách muzea dohledávali žáci informace do pracovních listů.

Číst 372 krát
do 1. tříd