zapis skola

neděle, 24 únor 2019 18:23

Za českými panovníky aneb Putování po Pražském hradě

pátek 15. 2. se žáci 7. B vydali do Prahy na historickou exkurzi. Protože v dějepise probíráme středověk, naše kroky směřovaly Královskou stezkou na Pražský hrad. Cestou od Prašné brány jsme si vyprávěli o středověkých caltách, obdivovali domovní znamení a připomněli si několik zajímavých pověstí. V domě U Kamenného zvonu se patrně narodil Otec vlasti, Bradáč na nás starostlivě pohlížel z nábřeží u Karlova mostu. Na místě, kde kdysi shodili do Vltavy Jana z Pomuku, si někteří potichu zašeptali svá přání. Vystoupali jsme romantickou Nerudovou ulicí až k branám Pražského hradu. Po pečlivé prohlídce (pro některé vrcholný zážitek) jsme vstoupili do areálu Hradu. V majestátní katedrále jsme složili poklonu českým králům, v Ludvíkově křídle vyhlédli z oken pražské defenestrace a v bazilice sv. Jiří jsme si zavzpomínali na první Přemyslovce. O Zlaté uličce zpracují žáci domácí úkol.