zapis skola

čtvrtek, 20 září 2018 20:32

PKTR aneb Šestky na adaptačním kurzu

Přechod na druhý stupeň je pro mnohé šesťáky velkou zátěží, čeká je celá řada novot - učitelé, spolužáci i neznámé předměty. Aby se lépe poznali mezi sebou i s třídními učitelkami a asistentkami pedagoga, odjeli na pár dní do přírody na adaptační kurz do penzionu Relax v Rybništi. Obklopeni lesy Lužických hor a zaliti sluncem babího léta sportovali na hřišti, zvyšovali svou kondičku v týmových závodech, luštili šifry, poznávali stromy, stavěli lesní domky, hráli si na archeology, buldoky, kapitány, rosnatky a hmyz, procházeli evolucí, sváděli dračí zápasy, rozšiřovali si slovní zásobu, poznávali kouzlo geocachingu apod. Při hrách se smazaly rozdíly mezi „áčkem“ a „béčkem“. Šlo přece o to, aby se naučili vzájemně si pomáhat, komunikovat mezi sebou, tolerovat se a respektovat jeden druhého.

Přečtěno: 1949 x